таг: мауро икарди

Што тежок живот живее овој Икарди

Мауро Икарди е млад, 25 годишен лепи дечко, со годишна плата во Интер од 4,5 милиони евра и со девојка која не знае да му шета облечена по дома. Со Болоња беше повреден, а оваа монтажа со нив е уствари реалност. Центар пажња е типката со тоа голотиите по насловни, скоро секој ден. На толку оваквуење по дома и нормално е да се повреди човекот. Повеќе

Каков капитенски потег на Икарди

Интер лека полека го крчка составот за Лига на шампиони и на тема засилувања за сега е на одличен пат. Дел од навивачите беа скептици дека Икарди е дораснат за капитенската лента, ама со потегов ги купи сите. Повеќе

Големи ѕвезди кои нема да играат на Светско

До почетокот на најголемиот настан во спортот, Мундијалот 2018 во Русија, има уште 20-ина дена. Јавноста се занимава со списоците на репрезентациите а голем број ѕверки ќе останат пред телевизор да го гледаат Светското првенство. Повеќе

Теориите поради кои Мауро Икарди нема да оди на Светско

Во репрезентацијава на Аргентина летово нема да го видиме еден од најефикасните напаѓачи на светот а причините за тоа се од крајност во крајност. Некој смета дека Меси одлучува за сè кај „Гаучосите“ и дека поради тоа Мауро не добил повик. Повеќе

Навивачите на Милан треба да го почастат Икарди

Што ли му се случи на стрелецот број 1 на Интер кој лани ја заврши сезоната во Серија А со 24 гола, а исто толку има и сега? Аргентинскиот голгетер на миланското дерби го направи промашувањето на сезоната, а во судиското продолжение се посрамоти уште еднаш. Повеќе

Шоу на Икарди со 4 гола за 22 минути и петица за најавна шпица

Првиот неделен натпревар од Серија А донесе спектакл, кандидат за гол на сезоната и историски подвиг, сето тоа благодарение на еден од најдобрите напаѓачи во моментов во Италија. Повеќе

Спрдња на денот

“Славниот“ Беневенто не е “славен“ само меѓу Турците, туку и меѓу Балканците кои за нив имаат направено Фејсбук страна за терање мајтапи. Го тролаат Икарди. Повеќе

Знаете ли кога Милан го победил Интер со гол на Икарди?

На 23 јуни 1985 година во полуфиналето на Копа Италија еден друг Икарди, помалку познат од овој денес, го решил големото градско дерби. Играл во не баш сјајна ера на Милан а со неговото заминување почнала големата берба на трофеи. Повеќе

Бројките кои го објаснуваат приматот на Интер

Откако Наполи загуби од Јуве, Интер остана единствената екипа без пораз во Серија А. Икарди руши рекорди и влезе во друштво на легендарниот Меаца. Тимот на Спалети е неприкосновен, а вистинскиот тест за тоа дали е зрел за Скудето ќе треба да го положи со Јуве следниот викенд. Повеќе