таг: кевин дурент

Генералниот менаџер на Голден Стејт се расплака поради повредата на Дурент

И покрај сите неволји со кои се соочија, Вориорси на мускули го совладаа Торонто на гости 106:105 и намалија на 3-2 во финалната серија. Скапо го платија триумфот, зошто тешко се повреди лидерот на екипата. Повеќе

Голден Стејт владее со НБА лигата - Вориорси ја одбранија титулата

Кошаркарите на Голден Стејт го задржаа шампионскиот пехар во своите витрини откако го сомлеа Кливленд со 4-0 во финалето на Плејофот. Кевин Дурент повторно е МВП. Повеќе

Кари се изнадава тројки за рекорд и втор триумф на Вориорс
НБА Финале

Помалку очекувано, по болниот пораз во првиот меч кога можеа да направат брејк на гости, кошаркарите на Кливленд загубија од Голден Стејт на вториот натпревар од големото финале: 122-103. Повеќе

Леброн Џејмс и Кевин Дурент на задно седиште
Малото дете од Кливленд што направи шоу во НБА

Таварис Џонс има 5 години и им го украде шоуто на Стеф Кари, Леброн Џејмс, Кевин Дурент и Ајзеа Томас за време на мега-дербито Кливленд - Голден Стејт. Џонс денсаше на песната „Ролекс“ од Ајо и Тео и ја освои целата сала. Повеќе

Гркот води во изборот за Ол-Стар 2018 пред Леброн и Кари

Јанис Адетокумбо од Милвоки Бакс е најсаканиот играч меѓу љубителите на НБА во првите 12 дена од гласањето за стартери на Ол-Стар мечот кој ќе се одигра во Лос Анџелес. Разликата која што Гркот ја направи е до толку голема што може и да остане прв. Повеќе

Како судиите го упропастија божиќното дерби Голден Стејт - Кливленд

Вориорси го победија Кливленд во меч во кој не играа Стеф Кари и Ајзеа Томас поради повреди. Арбитрите направија неколку кардинални грешки. Повеќе

Почнува НБА шоуто, што треба да знаеме за новата сезона

Изминатото лето беше едно од најтурбулентните во НБА во последните неколку децении. Не само тимовите, туку и лигата доживеа големи промени. Повеќе

Кевин Дурент наспроти даска лути крилца