таг: карти

Како да се купат карти за Европско 2020, колку чинат, каде ќе се игра?

Пошироката македонска јавност, дали поради временската дистанца (март), дали поради карамкашата што ја направи УЕФА со 234 турнири, или поради нешто трето, не е запознаета со тоа дека Македонија 180 минути ќе ја далат од историски пласман на едно Европско. Повеќе

Масовно апсење ултраси на Јувентус кои го уценувале клубот за карти

Паралелно со тоа што од година во година прави врвен тим кој конкурира за трофеј во Лига на шампиони, Јувентус се соочува и со голема побарувачка за карти од кои има голем прилив на заработка. Тој интерес го злоупотребувале неколку водачи на навивачите кои денес завршија зад решетки. Повеќе

Фото на денот

Динамо Загреб игра фантастична сезона во Европа каде стигна до осминафиналето од ЛЕ. Во четврток на 7 март од 18.55 на „Максимир“ ќе ја пречекаат Бенфика. По пуштање во продажба на картите, се направила огромна колона пред билетарницата. Ваква атмосфера во и околу клубот немаше повеќе од неколку години поради бојкотот на Бед Блу Бојс. Повеќе

Џузепе Меаца е мал стадион за навивачите на Интер

Италијанските клубови генерално имаат проблем низ годиниве со полнење на стадионите и во посетеноста каскаат многу зад Англичаните и Германците, каде културата и организација се на друго ниво. Интер се двои по овие параметри и гази со бројки. Повеќе

Им ставаш 150 денари карта и пак прават фалсификат

И кога победува и кога губи, и кога е евтино и скапо, и кога е клуб или репрезентација, мора, ама мора да има некоја глупоштина на нашата спортска сцена. Овој пат во режија на (не)луѓе кои сакаат да гледаат ракомет, ама да не платат. Повеќе

Врти сучи, ќе биде тешко за карти за Европско во Хрватска

До стартот на Европското првенство во Хрватска има уште малку, а нашата јавност како по обичај за карти ќе пројави интерес во самиот финиш, иако тогаш карти може и да нема. Агенциите тријат раце. Повеќе

Фантастичен гест на навивачи на Келн пред гостување во Белград

Поимот фудбалски навивач по дифолт на многумина им значи џаболебар, човек без школо, некултура и слично но има примери кои го докажуваат спротивното. Таков пример доаѓа од Германија. Повеќе

Анчелоти заигра карти во родниот крај

Секое место, помало или поголемо има свој лик кој заминал на работа по светот а со него се горди земјаците. Така е и со еден од најтрофејните тренери во историјата на фудбалот Карло Анчелоти кој се врати во родното место Реџоло во Италија и поиграл карти пред локалната коперација. Повеќе

Колку чинеа карти за Вардар во Европа низ годините

Бурата која се крена околу првичната цена од 3.000 денари за Вардар - Фенербахче а која денес ја корегираа на 300 денари, ги натера колекционерите на влезници да протарачкаат по својот архив и да видат колку давале низ годините. Повеќе