таг: јагоди

Германски лопови би да си ги заработат парите што ги краделе

Во најгерманската можна кражба, група крадци решиле дека најдобар начин до лесни пари и брзо богатење е да оберат цела нива со јагоди. Повеќе

Сендвич со свинско филе

Просто да се изненадиш колку е добар! Повеќе

Ванила крем брулé

Ако не сте го пробале, многу сте згрешиле! Повеќе

Салата со козјо и јагоди

Плус она што остана во фрижидерот! Повеќе

Како јагодите станаа најпопуларно јадење на Вимблдон

Минатата година публиката на најпрестижниот тениски турнир изеде 28.000 килограми јагоди со 7.000 литри шлаг, сето тоа послужено во 142.000 порции. Повеќе

Битката за јагоди со вкус на јагоди

За супермаркетите (и препродавачите на пазарите) важно е јагодите по боја и големина да изгледаат како на слика, да имаат колку може подолг рок на траење и да се отпорни на болести. Вкусот на јагода е факултативен. Повеќе

Сте пробале ли да ставивте бибер на јагоди?
Актуелно!

Има фуд трендови кои не се поднесуваат но ова, колку и да звучи блесаво, не е лошо. Дали она што му е босилекот на патлиџанот или циметот на сутлијашот, наскоро ќе им стане црниот бибер на јагодите?                 Повеќе

Торта со јагоди и јаболка
Овошна торта

Вкусен рецепт за овошна колач торта без фил. Повеќе

Светот ќе остане без чоколадо и кафе

Заради најразлични проблеми, неколку (многу драги) видови храна се на добар пат да засекогаш да исчезнат. Меѓу нив: чоколадо и кафе. Повеќе