таг: европски шампион

Светската шампионка во гимнастика која отиде во порно индустријата

На почетокот на 2000-те години, холандската гимнастика била посилна од кога и да е. Главна ѕвезда на овој спорт во Холандија беше Верона ван де Лер - светска шампионка и повеќекратен освојувач на медали на европските првенства. Повеќе

Дами и господа, нејзиното височество Лига на шампиони

Вечерва започнува групната фаза на јубилејното 65. издание на Лигата на шампионите (28. во актуелната формула), турнир кој со квалификации започна на 25 јуни и кој одново носи енорнма заработка за сите учесници. Повеќе

Говорот на Роналдо во соблекувална откако освои Европско првенство

„Ни Лига на шампиони, ни индивидуални признанија, ништо друго не ме прави среќен како овој момент на европски шампион“ - Кристијано Роналдо, најдобар стрелец и играч со најмногу настапи во историјата на Португалија во говорот на денешен ден пред 3 години во Париз. Повеќе

Вардар се збогува со Карачиќ, Милосављев, Парондо

Европскиот шампион им се заблагодари на ракометарите за епскиот успех кои го направија со Вардар: „Ви благодариме Дејан Милосављев, Рожерио Мораеш, Глеб Калараш, Игор Карачиќ, Димитри Кисељев, Јања Војводиќ и Роберто Парондо“. Повеќе

Лажњакот на Скубе кој ќе се прераскажува со години

Пред него се исправија двајца гиганти, од кои неговиот сонародник и колега од репрезентацијата, Блаж Благотиншек е три глави посивсок од Скубе. Ама тоа не му сметаше на Сташ да го измрда од место џинот. Повеќе

Златната 109-та минута на Португалија

Пред две години, селекцијата на Португалија стана европски првак со голот на Едер во 109-та минута. Синоќа Португалија У-19 стана европски првак со голот на Педро Кореира во 109-та минута. Како само успеаа да се поклопат. Повеќе

Време ли е Реал да ги освои Евролига и Лига на шампиони во една година?

Пред повеќе од 15.000 гледачи „кралскиот клуб“ ја освои кошаркарската La Décima, го симна Фенербахче од тронот и ја прослави титулата европски шампион во белградската Арена. Повеќе

Ги победи НБА ѕвездите, лежеше во Идризово а сега е шаман

Младите и перспективни режисери сериозно би требале да подразмислат за идејата да се сними филм за Србинот Дејан Котуровиќ. Овој некогашен кошаркар стана Европски шампион во 1995 во легендарното финале во Атина, а во 2002 година стана Светски првак откако претходно со СР Југославија сензационално ја победи Америка во четвртфиналето во Индијанаполис. Играше и за Бостон Селтикс во НБА. Пред некоја година на граничниот премин Богородица го уапсија поради тоа што имал неисправни документи за крадено возило по што 3 месеци беше на робија во Идризово. Во последно време се бави со шаманство. Повеќе

Најемотивното видео за Европската титула на Вардар

Емоции, среќа, морници и моменти за историја. Тој што го монтирал видеово целосно ја разбира тежината на успехот на Рк Вардар кој на 4 јуни ја покори Европа. Видеово посветено на Европскиот шампион е беспрекорно и безвременско. Повеќе