таг: ајфон

За тие што би фрлиле над 1000 евра за мобилен: Галакси Ес10 плус вс. Ајфон Икс-ес Макс
Сите се експерти зошто крахираа акциите на Епл

Епл компјутерс инк. е основан на 3-ти јануари 1977. 42 години подоцна, Епл ја прославува својата годишнина со пад на вредноста на акциите од речиси 450 милијарди долари (за споредба колку што е вкупната пазарна вредност на Фејсбук), која трае од пикот во октомври минатата година. Повеќе

Кој го измисли Ајфонот?

Како што Илон Маск не го создаде сам електричниот автомобил, и Марк Зукерберг не ги создаде социјалните мрежи, така и Стив Џобс не го создаде Ајфонот. Сите спротивни наративи на ова се „фактички некоректни и не помагаат на долг рок“. Повеќе

Совети околу фотографирање со Ајфон
Што се случува кога ќе замениш Ајфон Икс од 1000 долари со телефон од 200 долари
Самсунг Галaкси С9 вс. Ајфон Х: речиси идентична моќ, само Самсунгот е 280 долари поевтин
Битката на Ајфиксит први да го расклопат Ајфон Икс
Како вработен на Епл ја изрезили цела компанија

На интернет се појави изворниот код за Ајбут компонентата на оперативниот систем на Ајфон, одговорна за подигање на оперативниот систем, нешто што моментално се води како „најголемото протекување„ во историјата на Епл. Повеќе

Долга е раката на клик-бејтот

Еплинсајдер врз основа на предвидувања од аналитичари објавуваат дека доколку побарувачката за Ајфон Х е под очекувањата, Епл најверојатно ќе го прекине неговото производството кога ќе излезе нова генерација од уредот. Оваа вест Њузвик ја презема со наслов „Дали Епл е на пат да го откаже Ајфон Х? Лошата продажба значи крај на животниот циклус на уредот“. Ова, како што објаснува Џон Грубер, еден од највлијателните блогери на тема Епл, се две сосема различни работи. Повеќе