Бламажа на Лукаку и лудачки гол на Кандрева од нереална позиција

Продолжува кризата на Интер кој не успеа да ја победи ниту Салернитана и ако продолжат со ваква серија, ризикуваат да останат без пласман во топ 4. Лукаку од едно метро не може да го погоди голот, а нивниот поранешен играч Кандрева ги казни во 90-та за конечни 1:1.

Тимот на Симоне Инѕаги е во лоша серија од вкупно шест меча без победа на сите натпреварувања од кои четири во првенство.

Нападот воопшто не им функционира, бидејќи Лукаку, Кореа и Лаутаро Мартинез промашуваат од каде стигнат. Дополнителен проблем им беше легендарниот Мексиканец Очоа кој беше фантастичен на голот.

Интер беше во водство 84 минути откако Робин Госенс го отвори резултатот во 6-та минута. Но Антонио Кандрева израмни во 90-та со голчиште кое не се гледа секој ден.