таг: зенит санкт петербург

Лука го исфрли Интер од Лига Европа, Арсенал надмоќен
Лига Европа

„Топџиите“ рутински со 3-0 го совладаа француски Рен и се пласираа во 1/4 финале на ЛЕ. Виљареал глатко против Зенит, а во Прага и Лисабон се играа продолженија после кои испаднаа Динамо Загреб и Севиља. Повеќе

Украинец исфрлен од репрезентација зошто потпиша со руски Зенит

Политиката никако не престанува да се меша во спортот. Последен ваков случај доаѓа од Украина каде долгогодишен репрезентативец бил избркан од националниот тим поради тоа што игра во руски клуб. Повеќе

Неверојатен вулкански шпалир за Зенит во Санкт Петербург

Фудбалерите на Зенит вечерва во реваншот од Лига Европа го совладаа Фенербахче со 3:1 и ја анулираа негативата од Истанбул, па заслужено одат во следната фаза. А големи заслуги за тоа имаат и навивачите на рускиот клуб кој преубаво ги испратија до стадионот. Повеќе

Шпицот на Зенит и смеата на тренинг

Фудбалерите на руски Зенит во одлично расположение го чекаат реваншот со Фенербахче во Лига Европа каде ќе бркаат негатива од еден гол. За забава е задолжен џинот Антон Заболотни кој се препна од една сталка на тренинг. Повеќе

Рускиот репрезентативец кој одигра партија фудбал во затвор

Павел Мамаев (30) долго време важеше за еден од најнадежните руски фудбалери, но колку имаше голем талент толку имаше и проблем со главата. Повеќе

Најголемиот татин син кој со врски заигра во Лига на шампиони

Навивачите на Локомотив Москва веќе му посветија еден ироничен standing ovation во моментот кога дебитираше во Лигата на шампионите против Галатасарај. За се бил заслужен татко му кој е гигант во Русија и близок пријател на Путин. Повеќе

Аргентинецот кој намерно доби црвен, бил виден на Бока - Ривер

Зенит е еден од побогатите и помоќните клубови на светот. Ама тоа не му сметало на фудбалерот на овој клуб Леандро Паредес да добие два намерни жолти картони, автоматски црвен и да земе слободни денови да се врати во татковината за да го гледа големото дерби Бока Јуниорс - Ривер Плејт. Истиот ден неговиот Зенит изгуби 2-0 од големиот ривал ЦСКА Москва и прокоцка важни бодови во трката за титулата. Повеќе

Аргентинец од Зенит намерно добил црвен картон за да гледа Бока - Ривер

Во рускиот фудбал се отвори полемика околу намерните и многу ризични стартови на Леандро Паредес во кого сомневаат дека намерно направил црвен картон за да земе слободни денови. Повеќе

Руските фудбалери во затвор, нема прогледување низ прсти

Двајцата повремени репрезентативци на Русија и познати фудбалери на Зенит и Краснодар добија двомесечен притвор додека трае судењето за страшните инциденти кои ги направија. Повеќе