таг: стадион

Јунак на финалето кој задрема

Разбираме и умор и долг пат и напорно гостување, ама да заспиеш на сред историско финале меѓу два гиганти од ист град? Повеќе

10.000 души ја гледаа Игра на тронови на фудбалски стадион во Москва

Во понеделникот вечерта на стадионот на Локомотива Москва во населбата Черкизово се прикажала шестата епизода од осмата сезона на планетарно познатата серија „Игра на тронови“. Повеќе

Навивачите на Наполи сакаат да ја прават балканската

Кога викаме балканската мислиме на фрлањето бакљи во терен од страна на Хрватите со цел нивниот сојуз да биде парично казнет, или мајмунлаците на српските хулигани во Џенова кога сечеа ограда и фрлаа топовски удари за нивната федерација да го крка од УЕФА. Повеќе

Една бедна фотографија од мак фудбалот

Кога кај нас за стадион ќе се каже „Планот е да се реновира“, едно 5-10 години се вергла тој план чисто како муабет и на крај прашање е и дали стварно ќе се реновира. ФК Победа лани направи кам бек во прва лига, ама играше кај ќе стигне, само дома не. Повеќе

На клуб од Примера му забранија да игра дома поради катастрофалниот стадион

Стадионот на Рајо Ваљекано, „Кампо де Ваљекас“ се наоѓа во предградие на Мадрид на 5 км од центарот на градот, на 4-5 метро станици. Челните луѓе на Ла Лига го затвориле овој стадион во текот на новата сезоната, а основна причина за тоа е - недовршениот ремонт. Повеќе

Еден од стадионите за Светско е недовршен поради силна зима

Светското првенство во Русија почнува на 14. јуни а еден од новите стадионите уште не е готов поради што ФИФА праќа мониторинг служби а Путин ги опоменува локалните градоначалници. Повеќе

Грмело во Неапол? Чек да видиш како грми во Њукасл

На 23. јануари талентираниот фудбалер на Челси, Кенеди беше позајмен во Њукасл. На 10. март Кенеди го дава првиот гол за ’Касл и „Сент Џејмс Парк“ еуфорично го прославува. Нешто како кога ќе падне гол под Везув во Неапол: Повеќе

Зошто You’ll Never Walk Alone е трагична песна а сите ја сакаат

Веќе 55 години навивачите на Ливерпул пред секој меч ја исполнуваат легендарната песна You’ll Never Walk Alone - и тоа не е просто само традиција, туку веруваат дека им носи чуда. Повеќе

„Ирците“ кои ја смислија најзаразната песна на стадионите во САД
Jump Around

Ретко кој не го памти хитот Jump Around на коишто генерации скокаа на прослави, родендени, дружби. Во САД на стадионот на Висконси традиција долга 20 и кусур години е преку 80.000 души да скокаат на оваа песна. Делува страшно! Повеќе