таг: сантијаго бернабеу

АС: Реал Мадрид сериозно заинтересиран за Елиф Елмас

Реномираниот шпански АС, се повикува на македонскиот портал Скопје24 и на насловната страна на својот сајт објавува занимлива вест. Повеќе

Неколку факти зошто Ривер - Бока во Европа ќе биде глупост

Во општата трка меѓу неколку градови кои сакаа да го добијат домаќинството на најголемото дерби на светот - на крајот победи Мадрид. Ама сега Аргентинците се жалат дека целава рапсодија околу Суперкласико во Европа е тотално бесмислена. Повеќе

Реновираниот „Сантијаго Бернабеу“ ќе биде бонбона

Флорентино Перез добил одобрение за својот проект за реновирање на „Сантијаго Бернабеу“ кое ќе го чини Реал Мадрид астрономски 525 милиони евра. „ЗА“ гласале 1.017 сосиос (членови), „против“ биле 57 а 23 членови не гласале. Реконструкцијата ќе мине во неколку етапи и ќе трае околу четири години. Повеќе

Топ 20 гола на Роналдо кои го потресоа Бернабеу

За „Кралскиот клуб“ Португалецот досега постигна 272 гола од кои 20-ина сериозно го здрмаа стадионот на Реал Мадрид. Повеќе

Асенсио дефинитивно не знае за обичен гол

Најдобриот млад шпански фудбалер не сме го виделе да даде нормален гол. Ова што го прави со бомбиве од 30-35 метри не е реално. Синоќа во само неколку дена по втор пат на Барса ѝ даде чудесија од гол. Повеќе

Филмската приказна за дедо Агустин и срушениот гол во Лигата на шампионите

Тоа што му се случи на Реал Мадрид пред полуфиналето на ЛШ во 1998-ма против Дортмунд кога се сруши едниот од головите и сè што се случувало во меѓувреме во позадина е сценарио за врвен филм со главниот јунак Ерерин, најсaканиот човек на Бернабеу. Повеќе

Реал суспендира 357 сезонски поради продажба на навивачи на Барса

За време на Ел Класико на Бернабеу секогаш имало навивачи на Барса по сите сектори, а ние ги приметуваме кога режијата ќе ги улови со дрес или шал. Овојпат беа многу повеќе и тоа по места резервирани за сезонци на Реал со сезонски билет кои решиле да заработат. Повеќе

Реал - Наполи кога Сари бил банкар, Зидан дете, а Марадона не се видел

На 16. септември 1987 Реал го победил Наполи во првиот меч од Купот на Шампиони. Се играло на празен Бернабеу, а Марадона не се видел.Пред 30 години ниту со Диего Марадона Наполитанците не успеале да направат подвиг против големиот Реал. Повеќе

Хамес со ефе за голема радост на тренинг

Колумбискиот репрезентативец направи маестрален потег на тренингот на Реал Мадрид во понеделникот и се надева дека Зидан го видел. Повеќе