таг: сандерленд

Го имаме идиотот на денот

Чарлтон е новиот второлигаш кој синоќа го доби Сандерленд со 2:1 во плејоф меч вреден пласман во Чемпиошип. А овој е навивач на Сандерленд кој е поразен и во главата која од што му е шуплива, не осеќа болка.  Повеќе

Морони од навивачи

Има навивачи и навивачи. Првите се оние кои грло оставаат на стадион и одат за да бодрат, а вторите се овие идиотиве на видеово кои се трудат да бидат што поголеми идиоти. Фудбалер на Сандерленд паѓа меѓу нив, а овие од Портсмут навивачиве место да му помогнат да стане, го штипат и го маваат.  Повеќе

Како еден морон со лизгачки старт му ја уништи цела кариера на Абу Диаби

Напален копиљ се спрема да дебитира пред своите навивачи. Тренерот уште толку го остри на 15 минути пред крај: „Влези и покажи од што си скован“. Идиотот влегува во игра и во последните секунди кога е готово, прави нешто што ќе уништи две кариери. Повеќе

За Нова година на гостување далечно 230 километри во трета лига

Додека секој „нормален“ човек на 1-ви јануари 2019 се излежувал сабајлечки, мамурен од прославата на Нова година претходната вечер, околу 8.000 верни навивачи на Сандерленд тргнале на далечно гостување во Блекпул каде прославија важна победа. Повеќе

Како може пиво да се пие на концерти а на фудбал не може?

Неколку англиски клубови се спремни да предложат бришење на забраната за продажба на пиво и други алкохолни пијалаци на стадионите. Оваа забрана во Англија важи добри 33 години. Повеќе

Сторија за англискиот голман кој ги избави од проклетството пенали

Пред една година никој не знаел ништо за голманот Џордан Пикфорд кој се ашкал по позајмици во нисколигашите, потоа бранеше во испаднатиот Сандерленд а денес важи за најдобар англиски голман. Повеќе

Најлошите двајца голмани на еден ист меч

Сандерленд и Милвол одиграа 2:2 во Чемпионшип лигата во натпревар кој буди сомнежи дека голманите на двете екипи пред натпревар биле заедно на пиво и заглавиле. 4 гола, 4 смешни интервенции. Нешто невидено до сега. И во студио им фаќаа сеир. Повеќе

„Збогум малечок, ќе останеш мојот најдобар другар“
Прошталното писмо на Дефо до Бредли

Иако според лекарите, малиот Бредли Лоуери имаше уште неколку месеци живот, целата светска јавност веруваше и се надеваше дека тој ќе може уште да се радува на фудбалот, на Сандерленд и на неговиот омилен Џермејн Дефо кој му напиша последен поздрав. Повеќе

Колку пари ќе заработи секој клуб од Премиер лига за сезона 2016/2017

Најбогатата лига во светот која дели колач од ТВ права вреден 5,5 милијарди фунти, ги прави богати и клубовите кои ја напуштаат лигата, па така на пример еден Сандерленд фаќа џаде во втора лига со 100 милиони фунти или 50 помалку од шампионот. Повеќе