таг: реклама

Убаво е да се шегувате на сопствена сметка како Специјалниот

После брат му на Рајан Гигс, букмејкерската куќа Paddy Power сними рекламна кампања и со својот нов амбасадор, Жозе Мурињо. Целата реклама зборува за интересните моменти низ кариерата на Жозе, кој имаше и големи падови како тренер. Повеќе

Гласот кој кршеше стакла
Ела, касета и чаша

Koга научно-популарен мит ќе се спои со џез легенда во антологиска рекламна кампања. Повеќе

Гризман ги прослави головите на необичен начин, како Леброн и Џордан

За првите два гола на Гризман во дресот на Барса требаше да чекаме до 2 коло. После вториот гол на мечот против Бетис синоќа, Французинот дотрча пред трибината и фрли конфети во воздух со рацете во вис. Ваков ритуал има Леброн Џејмс. Повеќе

Најлошата реклама некогаш снимена со Роналдо

Shopee (Шопи) е сингапурска платформа за онлајн пазарење. За последната, најнова реклама решиле да го ангажираат најдобриот фудбалер на светот според ФИФА, Кристијано Роналдо. А тој кога видел што ќе снима, поарно да не снимал. Повеќе

Пријатели, да не се заборавивте малку со рекламата на дресот

Ова би прошло можеби во некоја друга земја, особено во нашиве краишта, ама во Англија регулативите на ФА се толку строги, што дресовите уште не доставени, ќе мора да ги враќаат назад. Назад! Повеќе

Орегон, магично

Комплет научна фантастика, ама сепак магично. Повеќе

Чипсот кој го прославија фудбалери и кој Меси го рекламира за 7 милиони евра годишно

Детството на голем дел од фудбалските миленијалци помина со легендарните реклами на Пепси со фудбалски ѕвезди. Нив ги снимаше американската компанија PepsiCo која освен што го произведува познатиот напиток, произведува уште десетина други производи. Повеќе

Koга здравјето зависи од зборови

Светот на рекламите и маркетингот ни асоцира на конзумеризам, манипулација, генерално лага и измама. И ова е честа тема за расправа со пријатели кои работат во овие сектори. Но со една реклама успеаа за момент да нè замислат, дека можеби понекогаш, само понекогаш, е поинаку. Повеќе

Најреалната реклама во која се појавува Кристијано Роналдо

Постара е, ама многу добра и неверојатно реална. Кристијано Роналдо се појавува како главен лик во реклама на француската телекомуникациска компанија SFR (Société française du radiotéléphone). Повеќе