таг: олд трафорд

На сред Олд Трафорд дошол со дрес на кој пишува Агуеро

Ама не е тоа што мислите. Малиот едноставно самиот се презива Агуеро и си го испечатил своето презиме на дресот од својот омилен клуб. Повеќе

Ретко некој вака да се прошетал на Олд Трафорд во ера на Ферги

Легендарниот Бразилец Кака кој се прослави во Милан денеска полни 37 години. Тешко дека има навивач на Росонерите кој не го памети овој уникатен соло продор со кој ја уништи одбраната на Јунајтед. Ова е сезоната кога го освоија трофејот во финале со Ливерпул, а видеово е од полуфинале.  Повеќе

Срце, раце, дланки за тотална доминација на гостински стадион

Навивачите на Пари Сен Жермен, околу 4.000 души, синоќа издоминираа пред преполните трибини на „Олд Трафорд“ во Манчестер. Домашната публика како на балет. Повеќе

Од каде толкава омраза меѓу Ди Марија и Манчестер Јунајтед?

Додека играше за Јунајтед, Анхел немал никакви искри ниту конфликт со навивачите. Зошто толку многу синоќа го навредуваа, свиреа а тој ги пцуеше како најголеми душмани? Повеќе

Ди Марија дрмна пивце кај корнерот

Аргентинецот кој имаше неуспешна авантура во Манчестер Јунајтед, беше на удар на домашните навивачи кој секој некој контакт со топката го пратеа со свирежи. Во еден момент го гаѓаа со сè и сешто, а тој глумеше дека пие од пивото кое му го фрлија. Повеќе

Денот кога Солскјер влезе од клупа и даде 4 гола за 10 минути

Оле Гунар е прав миленик на навивачите од „Олд Трафорд“. Не само поради легендарниот гол против Баерн 99-та кога им донесе пехар во Лига на шампиони, туку и поради многу други епски погодоци. Повеќе

А ќе си речеш којзнае што пишува на листот од договорот

Антони Марсиал потпиша нов договор со Манчестер Јунајтед до 2024 година. Французинот ги издржа сите неволји со Мурињо на клупата за резерви и заслужи нов договор. Но листот на кој пишуваше е чуден. Повеќе

Како стариот лисец Фергусон знаел да направи притисок кога покажувал на часовникот

Толку беше неверојатен стратег што анегдотите од неговата богата и славна тренерска кариера никогаш нема да имаат крај. Поради него на противниците им се треселе нозе на „Олд Трафорд“ кога судијата ќе покажел колку дава продолжение. Повеќе

За успехот на Јунајтед не е заслужен само Солскјер, туку и еден човек од сенка

Неговото влијание во Јунајтед било големо уште во ерата на големиот Сер Алекс кој лично се заложил Фелан да се врати во клубот затоа што ги познава состојбите од внатре. Идејата на Ферги била полн погодок. Повеќе