таг: инциденти

Не било баш синоќа мирно во Амстердам

Ајакс има верни и познати навивачи кои ги бива за спектакли и за вознемирување на гостите, ама знаат и да се тепаат со полиција. Бајаги жустро било пред мечот со Јуве. Повеќе

Одиш на гостување во ЛЕ и пред хотел ти оставаат свинска глава

Лацио освои 3 важни бодови против Олимпик Марсеј, ама како мина целото тоа гостување за Италијанците во Франција, среќа што останаа живи и здрави. Нападнат бил клупскиот автобус на гостинскиот тим на кој му скршиле два прозори. Повеќе

Играчите на Спортинг нападнати од хулигани, Ристовски е добар

Вчера 50-ина маскирани хулигани, приврзаници на Спортинг влегле во тренинг центарот и ги нападнале играчите и тренерите меѓу кои има повредени. Повеќе

Провокацијата поради која веројатно паднал ќотекот пред Камп Ноу

Навивачите на Челси беа доста гневни од односот на обезбедувањето на гостувањето против Барса во ЛШ. Сè уште е нејасно зошто ги тепаа со пендраци без осет, а шпекулациите говорат дека каталонските редари не можеле да се помират што ги ребрачат на политичка основа. Повеќе

Див запад на дербито во Чаир

Некогашното големо дерби Слога (денес Шкупи) - Вардар ниту попладнево не мина без сериозни инциденти. Шверцерите во првиот дел фрлаа предмети на теренот а со стаклено шише бил погоден Горан Попов. По завршувањето на мечот кој Вардар го доби 0-1, десетина хулигани влегле во теренот и ги нападнале гостинските фудбалери Томе Пачовски и Бобан Грнчаров, а најтешко поминал Дамир Којашевиќ кој со боксирач бил удрен во носот. Повеќе

Најголеми хаварии во Ф1 во 2015-та

Шампион рутински стана Луис Хамилтон, а подиумите на Британецот понекогаш останаа во втор план поради сериозните инциденти на патеките каде за среќа немаше потешко повредени пилоти. Повеќе

Пеколна увертира во Неапол

Вечерва играат Наполи и Легија Варшава, екипи кои ги имаат можеби најфанитичните навивачи во Лигата на Европа. Како резултат на тоа доцна синоќа на улиците на Неапол имало неколку тепачки. Повеќе

Албанците каменуваат, фудбалерите на Србија снимаат

Српската фудбалска репрезентација вечерва во Тирана беше пречекана со камења во пресрет на утрешниот квалификациски натпревар за ЕП 2016. Автобусот на фудбалерите од аеродромот до хотел се движеше со огромна полициска придружба, а моментот на фрлање камења го сними некој од внатре. Повредени нема. Повеќе

Ициденти на белградското дерби

Сè уште не започна 148. дерби Црвена звезда - Партизан, а на трибините избија големи нереди. Навивачи на Партизан од источната трибина ги испровоцирале домашните, кои повеќе од половина час се тепаа со полицијата на северната трибина. Повеќе