таг: џејми варди

Како жена му на Руни открила дека жена му на Варди ја издава во медиумите

Додека нивните сопрузи напорно тренираат и даваат голови за своите клубови (Лестер и ДС Јунајтед), Ребека Варди и Колин Руни напорно работат на Инстаграм стори. Оваа вторава се чудела кој ги издава нејзините приватни работи во жолтиот англиски печат и на крај дознала. Повеќе

Му ја навредуваа жената, па им спакува гол

Навивачите на Тотенхем ги бие глас дека се склони на проблеми, а синоќа на гостувањето кај Лестер во еден момент скандираа "She's getting fucked in the jungle" алудирајќи на сопругата на Џејми Варди, Ребека (35) која што учествува во едно реално шоу In The Jungle. Секунди потоа Варди го отвори резултатот кој на крај гласеше 2:1 за домаќинот. Повеќе

Незаборавното одење кај Варди на гости

Имаше три кола до крај. Лестер одигра 1:1 на Олд Трафорд, а Челси следниот ден на 2 мај му гостуваше на Тотенхем. Лондонското дерби се гледаше кај Варди дома. На полувреме беше 0:2, но Кејхил во 58-ма и Азард во 83-та ги поставија конечните 2:2. Раниери тој ден замина во Италија на ручек кај мајка му, а неговите момци станаа шампиони и урлаа од радост. Оваа домашна забава ќе остане историска за Лестер и Премиер лигата. Повеќе

Варди сакал да работи на Ибица и да батали фудбал

Тренерот на Лестер, Крег Шекспир откри дека репрезентативецот на Англија во еден момент размислувал да престане да игра фудбал затоа што слабо му одело и да оди да работи во ноќните клубови на Ибица. Повеќе

Варди за омилениот предмет во школо, идолот од детството и клубот во срцето

Фудбалерот кој стана легенда на Лестер минатата година денеска полни 30 години и влегува во категорија на ветерани. Не сите фудбалери кои ги интересирало како деца само топка имале кецови по математика. Повеќе

Сите сме Варди

Суспензијата од три кола за главниот играч на Лестер го разлути газдата на клубот кој со поддршка на целата публика и самиот играч реши да протестира на Боксинг деј на интересен начин. Повеќе

Најнепознатиот дефанзивец од Премиер лига има повеќе голови од Варди

Ај сега бидете искрени и немојте да ни пишете во коментари како тоа не го знаеме Герет Меколи. Прво се работи за репрезентативец на Северна Ирска. Второ од 1996-та до 2011-та играл за пониски лиги, а од 2011-та е член на Вест Бромвич Албион. Дечкото наполни 37 години, игра во одбрана и сезонава е подобар стрелец во Премиер лига од Варди, Де Брујне и Погба. Повеќе

Шпанците се укочија во соблекувалната на Вембли

По тоа со кофите кога цел свет се истураше со грч ладна вода, се појави нова мода по име Mannequin Challenge, а се состои во тоа да бидеш здрвен додека те снимаат. На синоќешниот пријателски дуел меѓу Англија и Шпанија кој заврши 2:2, Варди даде гол по 937 минути пауза за клуб и репрезентација и со колегите на тој начин го прославија голот. Потоа возвратија и гостите. Повеќе

Исто кога ќе помине девојка на улица, или се вртиш или не
Каква е работата на скаутите кои бараат таленти

Секој скаут има свој начин на работа. Критериумите се горе-долу слични, но методите на пристап до бараниот талент се различни. Понекогаш работат буквално како шпиони и гледаат што пие и јаде и каде излегува младиот играч. Повеќе