таг: будуќност

Кошаркарите избегаа во соблекувална, навивачите се загреваа под кош

Која лакрдија знае да биде спортот во нашиов регион. Во 21 век уште сме должни да слушаме грди националистички извици со порака за убиство, да пишуваме дека некој гаѓал со цигла во сала (како ли ја внесол?) и да гледаме како навивачите си шутираат под кош. Анбливбл. Повеќе

Асистенција на месецот во Евролига - одбиен баскет од глава во кош

На мечот Химки - Будуќност во Евролигата, домашниот плеј Стефан Марковиќ проба ненадејно да асистира до Џордан Мики, а овој не очекуваше па топката го удри во глава и... Повеќе

Динамо Загреб не сака да игра во регионална лига

На Балканот последните неколку недели гласно се зборува околу новата регионална фудбалска лига, а од УЕФА не само што дадоа зелено светло туку и одредија богат награден фонд за учесниците. Но Балканот не би бил Балкан ако нема потешкотии. Повеќе

Што прави денес Предраг Мијатовиќ?

Беше спортски директор на Реал Мадрид, ги однесе Ето и Роберто Карлос во Анжи, тргна на Сицилија да стане потпретседател на Палермо но се замериле со Маурицио Ѕампарини и се вратил во Валенсија каде живее веќе повеќе од 20 години. Повеќе

Големото срце на фудбалерот на Интер

Црногорскиот репрезентативец Стеван Јоветиќ решил да даде пари за сложена операција на лигаменти на фудбалер на црногорскиот Будуќност кој не го познавал лично. Повеќе

Црниот хумор на Варвари Подгорица

Фрлањето бубрези, пиперки, тениски топчиња и смрдлива риба за навивачите на Будуќност од Подгорица се само навивачки декор и подгорички хумор, ништо повеќе од тоа. Свесни се дека претераа во борбата со Душко Вујошевиќ, но немаат намера да прекинат. Повеќе

Тепачка во Морача - 2 дел

Црногорската страна на фб Подгорички времеплов објави дополнителна снимка од тоа што се случуваше пред крајот на средбата Будуќност - Банвит во Подгорица. Сега Сами Мехија, претходно турнатиот кошаркар, му се одмаздува на навивачот. И тоа како... Повеќе

Навивач влезе на паркет, па доби нокаут

Натпреварот од Еврокупот меѓу Будуќност и Банвит се играше во Подгорица, а во моментот кога дуелот веќе беше решен, еден навивач на домашната екипа влета во теренот и го турна Сами Мехи. Сепак, гостинот веднаш сфати дека направил глупост, откако доби нокаут од гостинскиот плеј Ерл Роуландм по што за влакно се избегна голем инцидент. На крајот, гостите победија 74:68. Повеќе

Нова година, нов пораз за МЗТ Скопје

Петти пораз за МЗТ Скопје во шестиот меѓусебен дуел со Будуќност. Црногорците вечерва славеа во Скопје 85:61 и му го нанесоа на МЗТ единаесетиот пораз во сезоната, која е резултатски најлоша од сите три на Скопјани во АБА лигата. Повеќе