таг: англиска фудбалска репрезентација

Татко му на Стерлинг бил убиен па затоа Рахим истетовирал автомат

Еден од најдобрите фудбалери на Манчестер Сити и на репрезентацијата на Англија има неколку тетоважи, а последната му е автомат М16 на десната нога поради што на Островот се кренала голема врева. Повеќе

Големи ѕвезди кои нема да играат на Светско

До почетокот на најголемиот настан во спортот, Мундијалот 2018 во Русија, има уште 20-ина дена. Јавноста се занимава со списоците на репрезентациите а голем број ѕверки ќе останат пред телевизор да го гледаат Светското првенство. Повеќе

Новиот Герет Бејл игра во втората англиска лига Чемпионшип

После четири мачни години Фулам со сите сили се бори пак да се врати во англиската Премиер лига. Еден од главните творци на враќањето во елитата може да стане 17-годишниот Рајан Сесењон, дете на клубот и иднина на англиската репрезентација. Повеќе

Како е можно овие момци да не освојат ништо со репрезентација?

Ги гледаш и не знаеш дали да ги жалиш или да се чудиш, како може ваков епски спој на 11 луѓе родени во иста земја да не стигне до ниту еден пехар на големите натпреварувања. До нив ли е, до силната конкуренција или пак лошиот избор на селектори? Повеќе

Борецот од кој се плашел и Рој Кин е в.д. селектор на Англија

По отказот за корумпираниот Сем Алардајс, англискиот ФА одлучи за в.д. селектор да го постави Гарет Саутгејт, борецот кој во младоста го мајтапеле поради големиот нос и кој се шверцал во автобус. Повеќе

Непознати извадоци од новата книга за Мурињо

На 29. септември во продажба излегува книгата „Жозе Мурињо, одблизу и лично“, напишана од спортскиот новинар Роберт Бејли кој открива што сè му раскажал Португалецот за неговата кариера. Повеќе

Петтиот смртен грев на англискиот селектор Сем Алардајс
Што сè се случи со Биг Сем?

Да заработуваш 3 милиони фунти годишно (да, за 12 месеци) плус бонуси и да си алчен за дополнителни 400.000 фунти мито и корупција значи дека веќе никогаш нема да имаш прилика да бидеш тренер на голем клуб.  Повеќе

Руни, време ли е за МЛС?

Од натпревар во натпревар капитенот на англиската фудбалска репрезентација и Манчестер Јунајтед, Вејн Руни покажува драстичен пад на формата. Ако продолжи вака, нема да чуди ако за брзо време трча по топката со Џерард и Лампард во аматерската лига на САД. Повеќе

Од спасител во аквапарк до англиската репрезентација
Михаил Антонио

По ашкањето на позајмици во разни клубови, Антонио дојде во Вест Хем каде за неговата позиција конкурираа шест фудбалери. Во еден момент сите шестмина биле казнети и повредени, и тој доби шанса од Славен Билиќ, ја искористи и доби повик од Биг Сем во Англија. Повеќе