Како тоа 7 гола за 35 минути?

Се сеќавате кога Левандовски за 9 минути му даде 5 комада на Волфсбург, а Гвардиола се држеше за глава? Епа Душан начека нисколигаш и го наполни со 7 за едно полувреме.

Душан Влаховиќ од Фиорентина има 21 година и е мета на големи клубови. Ако и во новата сезона продолжи како минатата, ништо чудно цената од 40 милиони евра да му рипне и да го гледаме во напад во некој од гигантите.

Поранешниот напаѓач на Партизан кој стана член на Виолетовите на денот кога наполни 18 години, минатата сезона решеташе со 21 погодок во Серија А и се наметна како еден од главните играчи на тимот од Фиренца.

И покрај тоа што Фиорентина имаше контролен натпревар против нисколигашот Фолињо кого го совладаа со 11:0, сепак реализацијата на Влаховиќ викендов беше хит.

Даде 7 гола за 35 минути, што не е за потценување без разлика на името на противникот.

Влезе во вториот дел и го полнеше противникот од 46-та до 80-та минута.

26 јули 2021 - 11:15