таг: виљареал

Сегде појди, дома дојди - чудно лето за шпицот на Виљареал

Фудбалскиот клуб Малага (игра во Сегунда) е извор на нејасни информации, шпекулации и чудни зделки. Наводно имаа сериозни планови за сезонава, ама на крај, како и секоја во последниве 4-5 години, ни сами не знаат кај тераат. Повеќе

Скромниот фудбалер на Атлетико кој живее во студентски дом, а оди во Сити за 70 милиони евра

Најсветлиот пример за скромност меѓу разгалените милионски платени ѕвезди е Нголо Канте, но Французинот добива конкуренција во еден млад Шпанец кој од Атлетико ќе оди во Манчестер Сити. Повеќе

После ваков гол, слободно оди на летување

Иако до крајот на шпанската Ла Лига има уште три кола, Пабло Форналс, сезонава најдобриот играч на Виљареал комотно може да уплати аранжман за летување и да не му ја мисли. После ваква мајсторија, нема потреба да игра веќе сезонава. Повеќе

Луд фото финиш на Валенсија, Арсенал рутински со Наполи
Лига Европа

Со три гола и една асистенција на Жоао Феликс, најбараниот млад играч во Европа во моментов, Бенфика го победи Ајнтрахт и му ја прекина серијата од дури 14 меча без пораз. Повеќе

Лука го исфрли Интер од Лига Европа, Арсенал надмоќен
Лига Европа

„Топџиите“ рутински со 3-0 го совладаа француски Рен и се пласираа во 1/4 финале на ЛЕ. Виљареал глатко против Зенит, а во Прага и Лисабон се играа продолженија после кои испаднаа Динамо Загреб и Севиља. Повеќе

Му викаа да биде среќен ако воопшто прооди, а тој му даде два гола на Реал Мадрид

Отсуствуваше 636 дена поради тешки повреди и докгорите му рекле дека треба да биде среќен ако може да оди после толку операции. Синоќа на два пати го матираше Реал Мадрид и му донесе огромен бод на својот Виљареал Повеќе

Шпанска доминација

Интер се посрамоти со ПСВ, Милан со Олимпијакос, а Наполи не ја издржа групата на смртта. Кај Шпанците не постои тоа „се посрамоти“ и тие не сакаат да чујат за елиминација уште во групна фаза. Последен пат киксирал Реал Сосиедад во 2014/2015. Повеќе

Вечер на страшни голови

Синоќа ширум Европа се играа толку натпревари што човек не знаеше што попрво да гледа. Каде и да свртиш со далечинското паѓа убав гол. Ние ги одбравме најдобрите неколку: Повеќе

Ристовски против Арсенал, Милан оди во Пиреа, Челси во Солун
Ждрепка за Лига Европа

Европското квалификациско лето заврши и со денешната ждрепка во Монако ги добивме групите во Лига Европа. Нашите репрезентативци Ељиф Елмас и Аријан Адеми ќе се судрат меѓусебе во дуелите на Фенербахче и Динамо. Тричковски и Мојсов ќе патуваат во Леверкузен. Повеќе