Каков Виљареал ќе беше ова, голот на Баерн висел цела вечер

Додека сите очи синоќа беа повеќе вперени кон Стемфорд Бриџ каде гледавме дуел на титаните, во Шпанија Баварците и добро што поминале со 1:0.

Виљареал сезонава е седми во Шпанија на -12 бода од Лига на шампиони која догодина нема да ја види, освен ако не ја освои.

Но таму па играат многу опасно. Го исфрлија Јувентус со неверојатни 0:3 на гости, а синоќа го изненадија и германскиот гигант, кој важи за еден од конкурентите на титулата.

Резултатот 1:0 е и добар резултат за Баерн, со оглед на тоа колку пати се спасувале. Бележиме четири зрели шанси за гол од кои еден и стана гол, ама беше поништен со ВАР.

Во 40-та минута, Френсис Кокелин го постигна можеби голот на сезоната во ЛШ, но беше во офсајд.

53-та минута, пречка на Џерард Морено.

Следуваше кикс на Ноер кој се коцкаше на центар на игралиште.

На 3 минути до крај, Германците имаа среќа што Алфонсо Педраза имаше проблеми со нишанот.