таг: виетнам

„Воскреснатиот“ Џејмс Дин ги налути актерите

Славниот холивудски актер не е жив веќе 64 години. Но (како што пренесовме тука) ова не било пречка тој да добие улога во нов филм за Виетнамската војна. Веста предизвика лавина критики. Повеќе

Школска маказа

Во првенството на Виетнам, од 4 гола на мечот Ха Нои - Кванг Нам, најубав беше првиот на гостите. Го даде Бразилецот Родриго да Силва Диаз. Повеќе

Лажго на колото

Голман од Виетнам имаше најобична тренинг интервенција, а потоа лежеше на земја мислиш колено изместил. Глумата ја плати најскапо што можеше. Судијата досуди индиректен удар поради држење на топката повеќе од 6 секунди и потоа падна гол за кој голманот манипулатор треба да јаде заушки. Повеќе

ФК Кланица против ФК Касапи

Виетнамска фудбалска лига. Играат Хаи Пхонг - СХБ Да Нанг. Мечот завршил 1-1, а чудо е и како воопшто завршил ако се погледне какви погубни стартови имало. Повеќе

Виетнамци го пробија Face ID на Ајфон со маска

Она за што Ајфон тврдеше дека е несоборлив бедем на лична безбедност, падна на гумена маска. Запрашани, како вам ви успеа, а слични обиди, како на Вајард, не успеаа, одговорот на Виетнамците е „па сепак ние сме водечка компанија за компјутерска безбедност.“ Повеќе

Виетнам од горе
Виетнамка на денот

Бидејќи викендов сигурно не сте седнате да гледате Иран - Виетнам, жени еве нешто и од тој дуел што ќе ве запрепасти. Повеќе

Виетнамска реакција по досуден пенал

Што се случува во Виетнам кога при резултат 2:2 на домаќините на крајот од средбата им судат пенал? Гостите не ја прифаќаат судиската одлука и се фрлаат на протест до крајот на мечот со неиграње. Во судиското продолжение примаат три гола и губат 5:2 Повеќе

Местенка 4+ за ќар од 38.000 долари

Да се погоди натпревар во кладилница на кој ќе паднат минимум 4 голови, не е секогаш лесно. Но ако познавате некој Виетнамец, добро упатен во фудбалот или најдобро репрезентативец, ќе имате сигурна добивка. Повеќе