таг: тетовирање

Работи што најмногу нервираат тату артисти
Што тетоважи одбиваат да прават луѓе што тетовираат
Легендарниот фудбалер на Ливерпул се занимава со чистење канализации

Навивачите на „Енфилд Роуд“ никогаш нема да го заборават стоперот кој важеше за еден од најпожртвуваните борци на теренот. За жал, рано прекина со фудбалот, ја заврши кариерата и се занимава со други нешта. Повеќе

Тетоважи веќе не се во мода, има фудбалери кои ги бришат

Еден од подобрите фудбалери на Челси сезонава, и англиски репрезентативец, Рос Баркли вели дека му здосадиле тетоважите, не му биле веќе интересни и дека како созреан човек решил да ги отстрани од себе. Повеќе

Брутал блек, тетовирање од мерак за болка

Тетоважите се гага, ти само треба да ги истрпиш до крај. Повеќе

Како да го збеснеш сопственото дете во 1 потег

Еден од непогрешивите начини е - дај му да нацрта нешто што ќе го истетовираш на себе. Што ќе речат некои искусни родители „оди па кажи му после дека мора да јаде боранија“. Повеќе

До размазувањето и по него

Сè тоа е слатко и убаво кога како гест на бескрајна милост кон своето дете решаваш да истетовираш тетоважа што тој / таа ја нацртало. Проблемот е кога по вакво нешто на истото ова дете треба да му се истопориш како авторитет и да му кажеш - изеди тоа грашокот. Повеќе

Тетоважа од 80, 400 и 875 долари
Тетовираните баби на Босна и Херцеговина