таг: луис назарио да лима роналдо

Роналдо: „Се бранат геј права, права на црнци, а нас дебелите кој нè брани?“

Со сигурниот опстанок на Ваљадолид во најдобрата шпанска лига, легендарниот Роналдо како претседател на овој клуб, ја оствари целта заедно со управата, играчите, стручниот штаб и навивачите. Повеќе

30 минути Роналдо во Интер

На „Џузепе Меаца“ поминаа илјадници играчи од целиот свет, ама ретко кој беше сакан и гледан како бразилскиот феномен. Повеќе

Теоријата дека Роналдињо би бил уште погенијален ако го решел проблемот со забите

Стоматолози и експерти на темата тврдат дека Бразилецот имал потешкотии со дишењето поради што не можел да пружи максимум од својата издржливост на теренот. Тој одбивал операција затоа што таа ќе го одвоела од фудбалот на подолго време. Повеќе

Сите голови на феноменот Роналдо за Барселона

Многу чест коментар меѓу фудбалските зналци е дека таков талент се раѓа еднаш на 100 години. Налетавме на уникатно видео за неговите мајстории во дресот на Барселона. Повеќе

Роналдо - фудбалска ѕвезда со 3 жени и преку 200 љубовници

Од срамежливо и не баш симпатично дете кое не ги привлекувало девојките, Феноменот стана еден од најголемите плејбој фаци во градот на модата. А како поинаку кога се дружел со Бобо Виери. Повеќе

Како испадна Роналдо да стане газда на Ваљадолид?

Еден од најдобрите фудбалери во историјата, Бразилецот Роналдо купил 51% од акциите на клубот Реал Ваљадолид за 30 милиони евра. Во играчката кариера против овој клуб дал шест гола. Повеќе

Рекламата на Најк за Бразил 2018 како легендарната од ’98-ма

Точно 20 години по легендарниот Мундијал во Франција, во Бразил се сними слична реклама како за тоа Светско. Само тогаш со легендарните Роналдо, Ромарио, Денилсон, Леонардо, Кафу, Лусио, а сега со некои нови клинци. Повеќе

Што ти е живот

Како млад уште додека играл за Малме, Златан Ибрахимовиќ во својата соба имал постери од својот идол Бразилецот Роналдо. Низ кариерата Ибра често зборуваше дека за него најдобар фудбалер на сите времиња е Рони. Поминаа 20 и кусур години а Рони дојде на гости кај Златан во Лос Анџелес и му посака среќа. Повеќе

Најбрзиот напад во историјата на градското дерби

Кога Раул, Бекам, Зидан, Роберто Карлос и Роналдо не им дадоа на играчите на Атлетико да ја видат топката. Повеќе