таг: квалификации за лш

Лудата пенал серија на Ѕвезда во ЛШ

Копенхаген и Црвена Ѕвезда одиграа два квалификациски меча за ЛШ кои завршија 1:1. Синоќа во Данска беше циркуз за сите пари. Шутираа 22 пенали, утнаа девет (пет завршија на трибина) бидејќи белата точка беше како бавча. Херој е Милан Борјан кој фати три пенали, даде еден и ја однесе Ѕвезда во плејоф. Повеќе

Коментаторот на Арена за Адеми: Ве молам станете да му се поклониме на овој човек

На македонскиот репрезентативец му беа потребни само 15 минути да го отвори резултатот на гостувањето против Ференцварош во квалификациите за ЛШ. Знаеме дека е играч од среден ред, ама кога ќе влезе во шеснаесетник се однесува како Луис Суарез. Повеќе

Солунски ПАОК: „Драга УЕФА, следен пат директно дајте ни го Ајакс“

Откако трет пат во само неколку години им паѓа холандскиот шампион Ајакс во квалификациите за Лига на шампиони, луѓето кои го водат твитер профилот имаа интересна порака до сама УЕФА. Повеќе

Страшен гол на поранешен Вардарец во ЛШ

Слован Братислава одигра 1:1 против Сутјеска во првото квалификациско коло од Лига на шампионите. Гостите израмнија дури во 95-та минута и тоа на спектакуларен начин, со еврогол на Црногорецот Дамир Којашевиќ кој играше за Вардар во сезоната 2016/2017. Повеќе

„Потрошија 2 милиони за диско осветлување на стадионот а останаа без ЛШ“

Селтик толку многу се спремаше за пласман во Лига на шампиони но на крај АЕК од Атина им ги помрси сметките и ги елиминираше. Коментаторот Крис Сатон имаше врвен опис на испаѓањето. Повеќе

Промаши пенал па се обеси на мрежата и ја искина

Фудбалерот на Видеотон Данко Лазовиќ имаше среќа што неговиот тим оствари историски успех и се пласираше во плејофот на Лига на шампиони откако со Малме во Шведска одигра 1-1 а синоќа дома доволни 0-0. Повеќе

Да видиш каква контра има Ајакс

Четирикратниот европски првак синоќа со 3-0 го прегази Стандард Лиеж и се пласираше во последната рунда, плејофот во Лига на шампиони каде ќе игра против Динамо Киев. Во текот на мечот со Белгијците, Хунтелар и другарите демонстрираа прекрасен фудбал Повеќе

Солунски ПАОК се соочува со казна поради транспарентот за Македонија

И поради лоша организација на мечот од 3. квалификациско коло за ЛШ против Спартак Москва - нападнати руски новинари, употреба на ласер при изведување на пенал за гостите и уште неколку дела. Повеќе

Газдата на ТНС позира пред Филип Втори, а новинарот на клубот лови риба во Вардар

По 2.800 километри пат, Мајк Харис го заврши пет дневното европско патешествие. Ваков претседател на фудбалски клуб до сега сме немале во Скопје. Се качи на кола за да се слика пред стадион, а по пат се претвори и во хрватски навивач. Повеќе