таг: јувентус

Сари, стави го Кристијано капитен

Нема да биде ништо чудно, ако по завршувањето на играчката карира, направи еквивалентно добра тренерска кариера. За разлика од многу негови колеги кои одат на прес за да кажат: „Многу е важно да победиме“, „Ќе направиме сè за да стигнеме до победата“ и сл., Роналдо редовно знае да каже нешто повеќе од тоа. Повеќе

Ефектот на Кристијано Роналдо во Јувентус

Не успеа уште во првата сезона да им го донесе пехарот во ЛШ, ама затоа со реномето и влијанието во светски рамки, едноставно ја подигна економијата во клубот, која и онака им беше силна. Повеќе

Резервите на Јуве глупаво е да се наречат резерви

Со оглед на тоа каков избор имаат на клупа, не знаеш од кого повеќе да се плашиш, дали од нив или од тие што ќе истрчаат први. Синоќа на Сан Сиро, Сари во второ ги внесе Игуаин и Бентакур кои со една акција ја украдоа сцената. Повеќе

Целата акција за голот на Игуаин со кој Јуве ја стиши Меаца

Имаше Интер 6/6 во Серија А, пред да дојде актуелниот шампион и со 1-2 да триумфира пред повеќе од 60.000 луѓе на „Џузепе Меаца“. Резултатот го отвори Дибала, израмни Лаутаро од пенал, за Игуаин кој влезе од клупата да го реши мечот. Повеќе

Кога синот навива за Наполи, а татко му за Јуве

Не очекувавме дека ќе оди до таму, ама како беше она: „Кај што има сила, нема правдина“. Тоа е, следниот пат гледај ја само со другарите. Повеќе

Јувентус отвори луксузен хотел до стадионот, некои играчи спијат таму

„Старата дама“ стана првиот клуб во Италија кој поседува свој сопствен хотел. Во фоајето на J Hotel може да се поздравите со Џиџи Буфон, да се сликате со Бонучи, или па да налетате на Игуаин, Рабио и Маурицио Сари како пијат кафе. Повеќе

Да си современик на еден од најголемите

Како што старите раскажуваа за Пеле, Гаринча, Сократес, Бекенбауер, Џајиќ, Паоло Роси и многу други, така идните поколенија ќе слушаат за Кристијано Роналдо. А богами ќе имаат и што да видат. Повеќе

Балотели со обвинувања до Јуве пред камера

Повратникот во Серија А, Бреша имаше изненадувачко водство против шампионот на Италија по само 4 минути игра, но на крајот го загуби мечот. Супер Марио синоќа го одигра првиот натпревар откако е вратен во Италија и на крај бесно и гласно размислуваше што мисли за Јуве. Повеќе

Динамо Загреб ја прегази Аталанта, ПСЖ рутински со Реал
Лига на шампиони

Фудбалерите на хрватскиот шампион со четири парчиња во мрежата ја испратија Аталанта назад во Бергамо. Сити сигурен во Украина, реми меѓу Атлетико и Јувентус во дербито. Повеќе