таг: хилари клинтон

Кина: Од Хилари демократија не гледате

Откако Хилари Клинтон реши да ги поддржи демонстрантите во Хонгконг, еден од најголемите кинески весници како одговор реши да потсети што се случува кога Хилари поддржува демонстрации во странски држави. Повеќе

Џо Бајден е Хилари Клинтон на 2020-та

Само што ја официјализираше својата номинација Бајден беше пречекан од бараж критики и негодувања од луѓето што треба да се на негова страна. Главно, проблемот е што човекот им е премногу општ, премногу веќе видено и има премногу багаж натоварен низ цела негова кариера. Повеќе

Џо Бајден е Хилари Клинтон 2.0

Ако се гледа според популарност (Бајден моментално води) и ако се гледа според неговите постапки (најави дека за неколку недели ќе каже дали ќе излегува на избори и дека може уште сега да објави кој ќе му биде заменик претседател), изгледа како Демократската партија да се подготвува да го номинира поранешниот потпретседател за противкандидат на Трамп. Повеќе

Екипата на Хилари уште му прави зулум на Берни Сандерс

Минатата недела повеќе луѓе кои работеа на кампањата на Хилари во 2016, кој јавно кој анонимно, ги искажаа своите фрустрации околу претседателската кандидатура на Сандерс за 2020. Повеќе

Бил и Хилари почнаа на Групон да бараат публика за своите говори

Турнејата говори низ 13 градови Клинтонови ја почнаа во речиси празна сала во Торонто, каде пред почетокот колку да изгледа дека има некој од некој на трибините влезниците се продаваа по 5 долари. Повеќе

Не е вест кога Трамп и Орбан бараат запирање на миграцијата во ЕУ, вест е кога Хилари е за тоа

Европа и централната левица општо мора да има поцврст пристап кон феноменот кој доведе до Трамп и Брегзит, порачува поранешната американска министерка за надворешни работи и претседателски кандидат, Хилари Клинтон. Повеќе

Скандалот Бил Клинтон - Моника Левински, според Моника Левински

Во досега најопсежното експозе на темата Моника Левински комплетно под свои услови, како човечко суштество кое на свој грб ги почувствува сите неправди и трауми, а не спотер за туѓи политички пребивања, проговорува за она што пред 20 години се случи со тогашниот претседател на САД. Повеќе

Хилари има повеќе шанси да стане претседател на Либија отколку на САД

„Ако противотров за Трамп е Клинтон, тогаш противотров за ракот е инфарктот“, пишува за една од последните гротескни комбинации во кои Хилари повторно се враќа во игра колумнистот на Индипендент, Хаф и РТ, Џон Вајт. Повеќе

До кога демократите ќе оставаат Хилари да доминира со партијата?

Во понеделникот беше првата годишнина откако Алиса Милано ги повика жртвите на сексуални напади и малтретирање онлајн да ги споделат своите приказни под хаштагот #MeToo, движење кое пред една деценија беше започнато од активистката Тарана Бурк. Сепак, истиот ден со вестите доминираше Хилари Клинтон и нејзината бизарна одбрана на однесувањето на Бил Клинтон додека е претседател. Повеќе