таг: герет бејл

Односот на Герет Бејл и Реал Мадрид во едно видео

Предраг Мијатовиќ во вторникот изјави дека овој Реал тргнува по патот на минатата сезона и дека делува дека ништо не е сменето. А минатата сезона им беше за заборав. Реал мизерно игра на стартот во Примера и Лига на шампиони. А една од причините е и лошиот однос на релација клуб-тренер-играчи. Повеќе

Хобито на Герет Бејл поради кое Зидан беснее и кое му поттикнува повреди

Иднината на Бејл е под прашање: Велшанецот не сака да си оди, Реал е спремен да го продаде за 80 милиони евра, но на Бернабеу не стигнала никаква понуда до сега. Зидан има нешто против Бејл. Повеќе

Ова не е аут, ова е аутиште

Хрватска со 2:1 го победи Велс во квалификациите за Евро 2020, а најпознатиот гостински фудбалер Герет Бејл во еден момент фрли аут како да фрла тениско топче а не фудбалска топка. Повеќе

Малиот од Бешикташ што даде ист гол како Бејл против Барса

Финалето на шпанскиот Куп 2014 ќе се памети по акцијата на Герет Бејл кој му измеша памет на Марк Бартра од Барселона и во 85’ минута даде прекрасен гол после неверојатен трк. Исто такво направил и Гуркан Варлик, играч на Бешикташ U-17 а во улога на Бартра било бекче на Ризеспор. Повеќе

Мистичниот потег на Бејл

Дали проверува нешто со видот или е некој негов ритуал не се знае, ама Велшанецот одвреме-навреме го прави без дополнително објаснување. Повеќе

Бекот на Тотенхем кој на Сан Сиро стана напаѓачко откритие

Вечерашниот двобој во ЛШ меѓу Интер и Тотенхем, не врати на еден нивен дуел од пред 8 години, кој впрочем е и последен. Италијанскиот состав кој беше актуелен европски првак ги намачка на леб Англичаните за околу половина час игра, арно ама во второ видоа доста зорт. Повеќе

Како мечот со Македонија му помогнал на Рамос да ја усоврши Паненката

По криминално изведениот пенал против Баерн Минхен во полуфиналето на Лига на шампиони кога во целиот свет го тролаа, Серхио Рамос не спиел цела ноќ и решил да смисли нова тактика со која ќе ги фрла голманите на земја. Повеќе

Акцијата која му претходеше на евроголот на Бејл

Велемајсторските ножички на Герет Бејл во финалето од ЛШ не се баш случајност како што изгледаа на прва. Реал кружеше со топката, го бараше голот, а на водството од 2:1 и претходеше трпелива игра од 15 прецизни и брзи додавања. Еве како изгледаше тоа од еден агол кој немаме можност да го гледаме во пренос. Повеќе

Бејл и Роналдо дале гол со ножички во иста минута

Прво Кристијано во Торино го матираше Буфон со страшни ножички, а во саботата Герет Бејл даде подеднакво луд гол. Се погоди двајцата да правеле „чилена“ во 63’ минута од мечевите. Повеќе