таг: џенаро гатузо

Циркузантска изјава на Гатузо за новото засилување од Џенова

Добро што Џенаро Гатузо после играчката се фати за тренерска кариера, инаку немаше да биде толку интересно без него. Како велат „што на ум тоа на друм“. Повеќе

А дали го видовте на Гатузо клизачот?

Лизгачкиот старт на Гонзало Игуаин врз Џенаро Гатузо е хит од вчерашниот тренинг на Милан во пресрет на Супер Купот на Италија против Јуве закажан за 16-ти. Ништо не е тоа, гледајте го вие царот како му влезе на Ромањоли. Во Караорман не влегуваат вака со две нозе. Повеќе

Игуаин бери памет на следниот тренинг

Гонзало Игуаин не е повеќе виден жив, откако му направи клизачи на Гатузо на тренинг, вели описот по кој ти е јасно зошто од денес ќе фрчат силни заушки. Не ти проаѓа ова кај шефот туку така. Повеќе

Како Каладзе го реметел Гатузо за роденденот

Нема крај на анегдоти од кујната на Милан, ама од оној носталгичниот со легендите предводени од Анчелоти. Токму Карло има една за раскажување за роденденот на Рино кој денеска полни 41 година. Повеќе

Премиере ај глејте си политиката и не се мешајте во измените на Милан

Колку е забавно да се следи италијанскиот фудбал, тема на разговор за која во полемика влегоа тренерот на Милан и заменикот премиер. Со тоа што таму не им цвикаат на политичарите, особено не Гатузо кој мртов ладен се чудеше со што се занимава човекот кој треба да се грижи многу посериозни работи. Повеќе

Анегдотата кога Гаскоњ го дотерал Гатузо од глава до петици

Кога Џенаро Гатузо треба да раскаже случка од минатото, ако зборува треба да се претвориме во уши, ако ја пишува тогаш во очи. Нема шанси да не е интересна. Повеќе

Гатузо му се сипа опасно на новинар на Скај

Џенаро Гатузо е тешко да се каже дали беше позаебан лик како играч или сега како тренер. Новинар на Скај Спорт само што почна да му поставува прашање, овој го прекина ама со доста сериозен израз на лицето, ладен како шприцер. Повеќе

Пирло се направи статива во диско

Откако собра цела плејада на славни фаци од Серија А, Пирло после прошталниот натпревар со истата банда продолжи во една позната дискотека во Милано каде ја славеа и титулата од Мундијалот во Германија. Ајде да ги видиме во овој спорт колку се мајстори. Повеќе

Гатузо во улогата мој, мој преку мој

Со пет победи по ред во Серија А, Џенаро Гатузо го освежи Милан и го приближи до местото кое води во Лига на шампиони. Од управата најавија дека ќе му го продолжат договорот, а на пресот пред мега-дербито со Јувентус, новинарите по којзнае кој пат го закачаа за договорот па му пукна филм. Повеќе