таг: бодибилдинг

Колку протеин стварно ти треба
Зошто секогаш треба да правиш тегови пред кардио
Ако ви е дојдено до вежбање, ова веројатно ќе ви заврши работа
Билдерите на Гана
Инстаграмџии на денот

Дечкиве (@kulbila_fitness) не се некои посебно добри фотографи, туку имаат плац со тегови и вежбаат, и толку (ок, сигурно и кркаат нешто по пат). Целиот профил и нивните резултати се едно масовно резилење на секој еден билдер што се пали на опрема, услови и можности за вежбање. Просто е, мускули не растат од држење Техноџим (и слично не толку познати а извикани брендови), растат од вежбање. Па кој сака, шипка во рака, белки и ориз во кујна, и вежбај. За сега имаат 157.000 следбеници на Инстаграм. Повеќе

Сам себе (ќе) го инвалидизирал

Сте виделе идиот во вежбална, ама Александер Хохлов не сте го виделе. Ако некогаш ве интересирало кои сè вежби треба да ги правите за да останете без еден здрав пршлен и/или зглоб, тогаш тука е крајот на вашата дилема. Повеќе

Тренингот на Рок

Видовме дека човекот јаде како Балканец на ол-инклузив, сега да видиме како го троши шлеперот храна што го внесува секој ден. Повеќе

Приказната за 15-годишниот бодибилдер

Заедничко за тинејџеров и дел од останатите бодибилдери е што зема стероиди. Различното кај него е што овие останативе што во животот земале стероиди изричито му кажуваат да не зема стероиди на 15 години, и дека не знае што му прави на сопствениот организам. Повеќе

Шварценегер за денешните бодибилдери

Ситуацијата е дека еден од најголемите бодибилдери на сите времиња, е изваден од памет од тоа како изгледаат неговите колеги што денес се натпреваруваат. Повеќе

Како се вежба трицепс

Неколку моменти што треба да се внимаваат, околу клипов: цигарата, тресење на цигарата на тепих, Jesus Christ. Инаку за вежбање трицепс за маса треба да се знае: то је килажа, то су мишичи, то је снага. Повеќе