таг: видео игра

Уште една победа на PES над FIFA2020

Франк Рибери, кој од летово игра во Фиорентина, на својот Твитер објавил слика од себе на новата ФИФА2020 и напишал „Играв FIFA2020 со децата пред некое време. Хеј @EASPORTSFIFA... Кој е дечково?“ Повеќе

Кога ФИФА не ти дава да победиш на плејстејшн

Некои луѓе, одговорот на прашањето зошто одредена група на гејмери нервозно крши џојстици, би требало да го побараат во следново видео подолу: Повеќе

Озил пропушта важни натпревари поради видео играта Fortnite
Топџиска теорија

Месут Озил сезонава неколку пати пропуштал натпревари на Арсенал поради наводна повреда на грбот. Навивачите едно време мислеле дека така клубот го крие конфликтот меѓу германскиот фудбалер со турско потекло и новиот тренер Унаи Емери. Повеќе

Врвна најава за новиот Football Manager 2019

Редизајниран и ребрендиран, новиот Football Manager 2019 официјално ќе излезе на 2. ноември. Трејлерот е преубав. Повеќе

Што означува чудниот танц на Антоан Гризман после головите?

Најдобриот фудбалер на Атлетико Мадрид и воопшто еден од најдборите напаѓачи во Европа го спаси својот клуб во ужасно тешкиот меч со Арсенал на гости. Повеќе

Новост во FIFA 2018 за судијата на Реал - Јуве

Не знаеме само дали ќе може да се изведе на R1 и триаголник или на икс со L2. Повеќе

На ФИФА 94 можеше да му бегаш на судијата да не добиеш жолт

Поминаа 24 години од оваа легендарна видео игра, ама како да поминале 124. Просто да не ти се верува какви испади имаа. Повеќе

Јувентус на Чемпионшип Менаџер 1999/2000

Оваа игра толку многу напредна што легендарната едиција 1999/2000 од оваа перспектива ни изгледа праисторија. Ама ќе се согласите дека се играше со најголема страст од сите останати верзии наваму. Повеќе

Ни ФИФА за Плејстејшн не е тоа што беше

Последното издание на видео играта ФИФА 2017 има неколку промашувања кои ги правдаат со големиот број новитети, опции, елементи. Повеќе