таг: стивен џерард

Три години од непреболениот момент на Ливерпул

Натпреварот меѓу Ливерпул и Челси одигран на 27 април 2014-та, навивачите на Ливерпул да можат би го избришале од меморија. 24 години чекаа на титулата и поради едно лизгање на капитенот, не ја дочекаа. Повеќе

Песна за Џерард

"Goša sa raskršća" во Србија е познат како рапер на кој успешните спортски приказни му се мотивација за правење музика. Првата песна за 2017-та му е за легендата на Ливерпул. Вреди да се ѕирне финалниот пакет во кој преовладуваат игра на зборови и многу вешта монтажа со брзи кадри. Повеќе

Најдобрите голови во кариерата на Џерард

Коп го викаше “Снајперот“ затоа што кога ќе се наместеше добро од убава позиција, двајца голмани не му го бранеа шутот. Стиви Џи вчера ја заврши активната играчка кариера и фудбалот остана без уште една легенда. Повеќе

Que sera, sera - Стиви Џи ѝ кажа крај на кариерата

Фудбалот останува без една од најголемите легенди во историјата. Големиот капитен Стивен Џерард денес ја затвори книгата од неговата фудбалска кариера. Повеќе

Прати штоп

Кога Стивен Џерард ќе асистира вака опасно, потребно е само топката да заврши кај снаодливо дете кое со ова смирување на топката, му даде многу поголема тежина на голот. Мајк Маги и не е баш дете, бидејќи има 31 година. Повеќе

Запознај ги идолите

Едните се ѕвезди на светско ниво, а другите се збунети деца на кои ќе им пукце срца од возбуда бидејќи до тогаш мислеле дека само ќе ги гледаат на ТВ и со нив ќе играат на Плејстејшн. Повеќе

Какви сè видови на трансфери има

Трансферите на играчите од еден во друг клуб е најинтересна занимација на фудбалската јавност. Без нив фудбалот би бил сувопарен, монотон и досаден. Секој од своја причина преоѓа во друга средина. Повеќе

Тери, Џерард и сите кои му честитаа на Меси

Меси по петти пат ја доби најпрестижната награда на ФИФА, Златната топка за најдобар фудбалер на светот. Во изобилството гласови и честитки, најмногу му значеа оние најрелевенантните, од колегите на теренот. Повеќе

12 месеци, 12 фудбалски настани

Втор отказ за Мурињо во Челси, крај на фудбалската ера за Блатер и Платини, збогум за капитенот на Ливерпул, четврто Скудето на Јувентус по ред. Ова се 12-те настани кои ја одбележаа минатата сезона според Газета дело Спорт. Повеќе