таг: сопруга

Берберот на Меси и приказната за брадата

За разлика од Миле Јединак, Џејмс Харден или Рурик Гисласон, најдобриот фудбалер на сите времиња според многумина, одвреме-навреме ја бричи брадата па пак ја пушта. Првиот пат ја пуштил поради суеверие и што другарите го убедувале да не се бричи. Повеќе

Жено, извини ама парите овојпат јас ќе ги трошам

На 1 јуни во Мадрид ќе се игра големото финале на Лига на шампиони меѓу Тотенхем и Ливерпул. Еден навивач на тимот од Лондон, после мечот со Ајакс даде фантастично искрена изјава и ние го поддржуваме во целост. Повеќе

Американецот што реши да жени украинска Анџелина Џоли

Општа тривија од видеото: На агенцијата што посредува и има платено над 10.000 за контактите со девојката (пример еден меил да размениш е 10 долари).
Една опсервација од страна околу целата работа:

- Тој во видеото: Девојката изгледа како Анџелина Џоли, што можеш таму да згрешиш?

- Јутјуб коментар на видеото: Ти не изгледаш како Бред Пит. Повеќе

Kога Дикенс сакал да ја смести жена си во лудница (затоа што си фатил помлада)

Врска која почнала со писма кои почнувале со „мое најдраго прасенце“ драстично се променила кога по дваесет години брак славниот писател се заљубил во тогаш 18-годишна актерка. За да биде сигурен дека ќе се отараси од сопругата, тој ја обвинил дека e луда. Повеќе

„Жено за 26-годишнина во брак ти посветувам победа од 2:6“

На последниот натпревар пред Божиќ во Премиер лигата, Тотенхем со 2:6 го размонтира Евертон а тренерот Маурисио Почетино имаше посвета на победата за неговата сопруга која го советува мудро. Повеќе

Што може жена, не може никој - добро знае Лука Модриќ

Тивкиот и повлечен Лука Модриќ не би можел да опстане во светот на менаџерските хиени ако крај него не била таа - русокосата Загрепчанка која детството го поминала во канцелариите на Максимир. Повеќе

Мексиканка не го пуштила мажот на Светско, другарите земале картонска фигура од него

На Светското секојдневно има многу интересни приказни и анегдоти, ама тоа што направиле другари на еден Мексиканец е ненадјебиво. Повеќе

Го елиминираше Арсенал од Купот и бара жена му да му купи куче

Арсенал синоќа загуби од Нотингем Форест (4:2) - тоа е 14-та екипа од чемпионшип која што не победила веќе 5 кола по ред и од 15 можни бодови освоила само 2. Повеќе

Решено мистериозното убиство на НБА кошаркарот

Седум години траеше сагата и потрагата за убиецот на познатиот кошаркар Лоренцен Рајт кој играше во Мемфис, Сакраменто, Клиперс и други клубови. Сценарио какво не би можеле да предвидат ниту најлудите режисери. Повеќе