таг: серхио агуеро

Како ќе изгледаат Меси и обновените гаучоси на Копа Америка
Vamos Vamos Argentina

Цели 26 години Аргентина чека на трофејот од Копа Америка. Нацијата сонува како Меси го крева толку посакуваниот пехар. Со подновен состав ќе го напаѓаат тронот. Повеќе

Серхио Агуеро - играчиште за големи натпревари

Оние 38 милиони евра кои Манчестер Сити му ги плати на Атлетико за Агуеро во 2011-та година и 138 да беа, немаше да треба да се каат. Човекот дојде, помести граници и испиша историја. Кроен е за решетање. Повеќе

Мајк Дин си поигра со Агуеро

Англискиот судија истера добар мајтап со Серхио Агуеро. Откако голгетерот на Сити кој блесна со хет-трик против Челси сакаше да си ја прибере топката дома, славниот англиски судија му направи „где је лопта“? Повеќе

Хет-трик на Дибала, Јуве меле, Сити се провлече

Аргентинецот во редовите на Јувентус конечно блесна во полн сјај и со три убави погодоци беше главен јунак во триумфот на Јуве кој играше без Кристијано Роналдо против Јанг Бојс. Манчестер Сити освои три бода во Хофенхајм. Повеќе

Таткото што ја крстил ќерка му по името на Меси

Лионел Меси има милион обожаватели ширум светот, но само еден се решил да го крсти детето во негова чест. Повеќе

Гол машината со која никој не може последниве 7 години во Англија

Серхио Агуеро синоќа стана најдобар стрелец во историјата на Манчестер Сити, но тоа не е единствениот историски факт за издвојување од него. Откако го постигна првиот гол во Премиер лига, никој не може да го стигне. Повеќе

Диего Ел Чоло Симеоне каков што не сте го знаеле
Борецот кој од баба му научил да вика

Каде и да играл или да бил тренер, викал, пцуел, урлал, но никој никогаш не му замерувал затоа што тоа го правел како мотивирачки лидер кој способностите ги наследил од баба му од која најмногу се плашел. Ова е сторијата за најдобриот аргентински тренер. Повеќе

„Ќе јадеш порција јајца од овен за да докажеш дека си карактер“
Фудбалскиот Викиликс открива необични договори

Белгискиот весник Le Soir на почетокот на неделава објави неколку необични ставки од договорите меѓу познати фудбалери и клубовите. Сите податоци на новинарот му ги дале хакери од групата Football Leaks коишто ги плашат фудбалските работници ширум светот веќе една година. Повеќе

FIFA 17 vs реалност

Брзината на Агуеро на FIFA 17 е 89 од 100, а на Керик 52. Во 85. минута од мечот (во тој момент Керик помина на терен 85 минути а Агуеро 15) двајцата тргнаа во полн трк. Како би изгледало тоа на FIFA 17, а како се заврши во реалност? Повеќе