таг: серхио агуеро

Насри и Агуеро се пробаа на серва на Кинескиот ѕид

Наместо по плажите во Дубаи, фудбалерите на Манчестер Сити решија да тренираат во Кина. Во склоп на подготовките, Насри и Серхио Агуеро одиграа неколку партии сервис на мрежа и во таа прилика изгубија 5 топки. Французинот далеку подобар со својот партнер. Повеќе

Аргентина сака да го прекине 23 годишниот пост
Копа Америка Чентенарио 2016

Генерацијата на Меси, Агуеро и Анхел Ди Марија никогаш не освоила трофеј во сениорска конкуренција. Сега имаат голема шанса да ја израдуваат нацијата, првпат после 1993. година. Повеќе

Решавачкиот скок на колото во Премиер лига

Ватфорд беше многу блиску од изненадување во првото коло од 2016-та, но тоа го спречија Јаја Туре и Серхио Агуеро кои направија пресврт за 3 минути за конечни 1:2. Во фокусот на вниманието е скокот на најнискиот играч на средбата. Повеќе

Кафе пауза на факултет со Агуеро, Силва и Јаја Туре

Додека балканските стадиони стигнуваат во вестите поради нивната руинираност, во Англија некои стадиони ги отворија вратите за студентските кампуси каде се одржуваат факултетски предавања. Повеќе

Петка на Агуеро за 20 минути

Таман ги изброивме рекордите кои ги сруши Левандовски со најбрзите 5 гола во Бундеслигата, од Премиер лигата со реплика се јави Серхио Агуеро. Аргентинскиот репрезентативец од 42 до 62 минути пет пати стрелаше во голот на Њукасл за победа на Манчестер Сити од 6:1.  Повеќе

Како беа нападнати родителите на Меси во Чиле

Откако браќата и родителите на Меси и родителите на Агуеро биле нападнати од Чилеанците на трибините, полицијата ги сместила во телевизиските кабини каде го догледале финалето. Постариот брат на Меси бил погоден со предмет по глава. Повеќе

Меси и Ди Марија не го исмејувале селекторот

Дека Меси не е “светец“ во однесувањето, напишавме вчера кога не сакаше да прими награда и заедно со Ди Марија се мајтапеа на сметка на Тата Мартино. Се појави нова снимка од соблекувалната на Аргентина на која се гледа дека тие уствари се смееле на сметка на Агуеро кој вели дека резултатот не е лесен. Меси и Ди Марија на тоа се кикотеа како деца, а Парагвај во второ полувреме израмни на 2:2. Повеќе

Дали е Жиру најдобар напаѓач во Премиер?

Откако Жиру даде два гола против Њукасл, Арсен Венгер го испофали францускиот напаѓач и изјави дека тој е најдобриот центарфор во Премиер лигата. За тоа треба да се провери статистиката, која не го промовира Жиру во најдобар голгетер во лигата Повеќе

Првиот Фејв на Твитер на Серхио Агуеро

Напаѓачот на Манчестер Сити има близу осум милиони следбеници на Твитер, твитнал околу 3.700 Твита и следи околу 116 луѓе на оваа мрежа. Од почетокот, па до сега фејвнал само еднаш и тоа вчера. Повеќе