таг: олимпик марсеј

И Марсеј направи утка со знамињата, па ја навреди Кина

Фудбалскиот клуб Марсеј утрово преку социјалните мрежи му честитал 29-ти роденден на бекот Хироки Сакаи, само што наместо стандардното јапонско знаме, го ставиле јапонското империјално знаме (1867 - 1945) користено во Втората Светска војна. Со ваквиот потег ги навредиле Кина и двете Кореи. Повеќе

Робин Худ против Супермен - Марсеј против парискиот естаблишмент

Важат за ноторни левичари. Блиски се со навивачите на Ливорно и АЕК Атина, исто така крајни левичари во своите земји. Различноста на нивната трибина (црни, бели, жолти) и културни разлики ги спојува само едно: љубовта кон клубот кој во 1992/93 стана европски шампион. Повеќе

Навивачот на Марсеј кој има искршено 26 телевизори

Има една тешка дилајла по име Мохамед Хени кој многу скапо го изразува револтот кога ќе загуби Олимпик Марсеј. Велат еден пораз го плаќал со еден телевизор во канта или поточно во земја. Пази колку е луд, ги погребува на крај. Повеќе

Костас, зар тебе ова да ти се случи?

Костас Митроглу неколку години важи за најдобриот грчки центарфор. Кај и да оди дава голови, а веќе некое време е фудбалер на Марсеј каде не му оди баш најдобро. Повеќе

Нова волшебна кореографија во Франкфурт

Ако за Лига на шампиони може да се каже дека конкуренцијата за најдобри навивачи е голема, истото важи и за Лига Европа каде за сега со сите изданија водат оние од Франкфурт. Повеќе

Памела Андерсон да ти се израдува на постигнат гол

По серија слаби резултати, Марсеј конечно победи, на домашен терен со 2-0 го совлада Дижон. Стрелец на првиот гол во 45+3’ минута беше стоперот Адил Рами кој летово се оженил за 18 години повозрасната Памела Андерсон. Повеќе

Од Скопје до Рим преку Солун без спиење, само за Лацио

Таман кога помисливме дека нешто слабо патувате и ни праќање материјал од некое навивачко патешествие низ стадионите во Европа, ете ти мејл од две верни лацијалски души кои ако треба нема да спијат, само за да го гледаат Лацио, ама буквално. Повеќе

Два многу јаки дриблинзи од француското дерби

ПСЖ го освои синоќа Велодром и стигна до 11 од 11 во француското првенство. На мечот паднаа два гола, ама и два дриблинзи кои мора да ги издвоиме. Повеќе

Одиш на гостување во ЛЕ и пред хотел ти оставаат свинска глава

Лацио освои 3 важни бодови против Олимпик Марсеј, ама како мина целото тоа гостување за Италијанците во Франција, среќа што останаа живи и здрави. Нападнат бил клупскиот автобус на гостинскиот тим на кој му скршиле два прозори. Повеќе