таг: јахта

Колку треба да сакаш да се разведеш, кога знаеш дека на бившата ќe треба да и оставиш 600 милиони долари?

Рускиот милијардер Фархад Ахмедов успеа да ја спаси својата јахта од запленување, што и не му менува нешто многу на долг рок бидејќи и понатаму му стои долгот од 600 милиони долари по основа развод. Повеќе

Пререгистрација на животна дејност

Дејвид Смит едно 30 години работи како градежен инспектор во компанија каде што е одговорен за градежно портфолио од 800 милиони евра. Во 2009-та му пука филмот и решава да смени дејност, и тоа радикално - почнува да испорачува јахти на богаташи. Повеќе

Ковачиќ и жена му не заборавиле топка на јахта

Фудбалерот кој со Реал Мадрид неодамна стана европски првак, а после тоа и се ожени со девојка му од детството не трга на пат без една работа - фудбалска топка. Повеќе

Пливал 1 километар за да го види Меси на јахтата

Навивач на Атлетико Мадрид, извесен Сули пливал цел километар на Ибица, за да стигне до јахтата на Меси после што Аргентинецот му ја исполнил желбата да се сликаат, иако дечкото пливал со мобилниот во џеб. Повеќе

Алеа јахта ест

Роман Абрамовиќ ја губи титулата сопственик на надолгата јахта на светот откако од едно германско бродоградилиште за момент исплови едно недовршено пловно чудовиште вредно 600 милиони долари. Повеќе