таг: фотошоп

Две он-лајн алатки за откажување од Фотошоп

Прво задолжително е да се нагласи дека Фотошоп е ненадминливо напредна и корисна алатка што не може да се замени. Ама некогаш има ситуации кога не ти треба целиот арсенал со кој располага Фотошоп, или па не ти е при рака за некои бејзик измени. Е за такви ситуации има два линка што директ треба да завршат во букмаркс. Повеќе

Иконичната слика на Авганистанката е фотошопирана

Стив МекКари, славниот фотограф на Магнум и редовен соработник на Нaционална Географија, неодамна призна дека користел Фотошоп за визуелна манипулација на дел од неговите фотографии. За многумина ова е етичката црвена линија во фото-репортерството, која не смее да се премине. Повеќе

Фудбалот преку фотошоп

Ибра ги нарече фудбалерите на Челси бебиња, Руни делеше шамари, Варди лекции, а Ван Гал од Лига на шампиони го однесе Манчестер Јунајтед во Лига Европа. Се отвори многу работа во фотошоп изминатава година. Повеќе

Мајсторството пред Фотошоп

Во чест на 25 години од Фотошоп, еве како се работела графика пред да постои Фотошоп. Ако заради некаков невиден космички внатрешен мир до сега не ти дошло да им удриш глава на денешниве мрзи од дизајнери што под око те гледаат што си им рекол да пробаат нов фонт, после видеово на памет ќе ти дојдат збирка дела од Црвени Кмери, мексикански нарко босови и африкански диктатори. Повеќе

6 часа Фотошоп во 90 секунди

Ова е дело на Елизабет Мос, девојката што работи како главен ретушер во Реар Диџитал Арт во Њујорк. Видеото се развива на ист начин како што се развива твојот вкус за девојки / дечковци после секое пиво. Повеќе

Никој не може да биде експерт во Фотошоп 1

Прослава на 25-от роденден на Фотошоп. За да не излезе само празно фалење и да бидеш сигурен колку добро си ја вршиш работата од тогаш собери ги луѓето што се експерти за работа на твојата апликација, и дај им да работат на првата верзија. Експертско покајание. Повеќе

25 години правење што сакаш со Фотошоп

Една од најмоќните алатки со најголем придонес за глобалната креативност наполни 25 години. Видеово НЕ е ретроспектива на овие 25 години. Повеќе

Светското преку фотошоп

Поголемиов дел од сцениве за време на Мундијалот ви се познати. Недела дена по завршувањето некој се позанимавал со монтажа и ставал разни додатоци кои нема да ги очекувате. Повеќе

Поп-култура на фотореализам

Насловот звучи како настан што ви го зборат другари кои не ги слушате кога ви зборуваат за настани, а во основа е галерија е одлично нацртани телевизиски / филмски ликови во Фотошоп. Повеќе