таг: елиф елмас

Луд кошаркарски потег на Елиф Елмаз

Не знаеме дали му успеало од прва, ама битно ја даде и тоа од две позиции. Македонскиот фудбалски бисер се надеваме дека не ја згрешил професијата. Пазете сега. Повеќе

На ЕП во Полска внимавајте на тинејџерот Елмас кој одигра без грешка со Шпанија

По разочарувачките 45 минути против Црвената Фурија, Ангеловски во вториот дел му даде можност на едно дете кое влезе во игра на 17 години, не загуби дуел, а првиот му беше против Иниеста на кој му ја украде топката дрско и без респект.  Повеќе

  •