таг: црвена звезда

Малиот Лука кој спиел во кола, сега ќе игра во Реал Мадрид

Првиот голем трансфер во Европа бидна. Го направи Реал Мадрид, откако потпиша договор со српскиот репрезентативец од Ајнтрахт Франкфурт, Лука Јовиќ, шпиц кој сезонава растури во Лига Европа и Бундеслига. Повеќе

Три трибини го славеа голот на Партизан против Црвена звезда

Веќе по којзнае кој пат во последните пар сезони, навивачите на Партизан, разединети во три различни фракции (едни на Југ, други во “кафез“ на Исток и трети во „кафез“ на Западна трибина) го бодреа својот тим на стадионот „Рајко Митиќ“ каде дербито заврши 1:1. Повеќе

Калиниќ, Тевез, Рибери - до врвот на светот со сериозни деформитети

Приказните на српскиот кошаркар и аргентинскиот и француски фудбалер се многу инспиративни. За разлика од многу други, овие тројца никогаш не правеле трагедија од тоа што ги снашло во животот и ги оштетило за век векови. Напротив. Повеќе

Најискрена детска изјава на годината

Дуализмот Звезда - Партизан во Србија е толку распространет што некој ден ќе се изненадиме кога и птиците на гранките ќе почнат да се расправаат за овие два вечни ривали. Така и едно мило девојче во репортажа за нивното семејство на телевизија си кажа што имаше. Повеќе

Звездашкиот Паоло Ди Канио

Синот на легендарниот Дуле Савиќ, Вујадин игра стопер во одбраната и е капитен на Црвена звезда. Поради повреда мораше да го пропушти последниот меч од Лига на шампиони против ПСЖ, па искористи да биде звездашкиот Паоло Ди Канио. Повеќе

Врвна кореографија во Белград на мечот Звезда - ПСЖ

Навивачите на Црвена звезда можат да бидат задоволни од годинешното учество на нивниот клуб во елитната Лига на шампиони. Против гигантите Ливерпул, ПСЖ и Наполи освоија 4 бода, го совладаа европскиот вицешампион и играа храбро. За последниот меч против фаворитот за освојување на трофејот Делиите направија спектакуларна кореографија. Повеќе

На Павков му дошле пред зграда да му пеат

Симпатичните поштапалици на сметка на Милан Павков, човекот кој до пред пар години играл по третолигашки калишта а во вторникот му даде два страшни гола на Ливерпул, продолжуваат. Група навивачи на Црвена звезда дознале кај живее и отишле да му пеат под прозор. Повеќе

Трол на месецот

Неколку дена пред гостувањето во Белград, фудбалскиот клуб Ливерпул се обратил до Партизан со барање да ги користат терените и сместувачкиот капацитет во нивниот модерен тренинг центар „Земунело“. Овие со широки раце прифатиле а кога Ливерпул дошол, на Јирген Клоп му дале дрес од Партизан со број 4 како алузија на четирите гола кој Ливерпул на „Енфилд“ ѝ ги даде на Црвена звезда - нивниот најголем ривал. Повеќе

Кореографијата и навивањето на Делиите за Црвена звезда - Ливерпул

Некогашниот европски шампион се врати на патот на некогашната слава откако со 2:0 го совлада големиот Ливерпул. Навивачите на Црвена звезда сонуваа ваква вечер и после речиси три децении ја досонуваа. Спремија и убава кореографија, навиваа одлично а на крајот и прославија со играчите. Повеќе