таг: четвртфинале

Луд фото финиш на Валенсија, Арсенал рутински со Наполи
Лига Европа

Со три гола и една асистенција на Жоао Феликс, најбараниот млад играч во Европа во моментов, Бенфика го победи Ајнтрахт и му ја прекина серијата од дури 14 меча без пораз. Повеќе

Феноменалната атмосфера на новиот стадион на Тотенхем

Чекаа, чекаа и конечно дочекаа да гледаат фудбал на неверојатно модерниот стадион на Тотенхем, вреден близу милијарда фунти. Хотспур веќе прослави две победи на оваа Арена, од кои една против Манчестер Сити (1:0) во Лигата на шампионите. Повеќе

Јуве и првиот италијански клупски триумф во Англија

Фабио Капело во ’80-те години бил толку активен и како тренер на Милан и како коментатор, што го викнале во студио да  ја коментира Астон Вила - Јувентус, четвртфинале на Куп на европски шампиони. Поради реклами каснеле со првиот гол. Повеќе

Испадна и Бразил, Куртоа ја спаси Белгија
СП Русија

Четврт пат по ред светскиот шампион ќе биде од Стариот континент. Белгија го совлада Бразил со 1:2 и ќе игра против Франција во полуфиналето. Повеќе

Што ќе гледаме денес на Светското?

Четврфиналната програма започнува со дуелот Франција - Уругвај. Победникот од овој меч во полуфинале оди на подобриот од Бразил - Белгија. Отсутни повредениот Кавани и „пожолтените“ Каземиро и Матуиди. Повеќе

Ноќ за домаќините во Лига Европа

Сите четири екипи славеа на домашен терен на првите четвртфинални средби од ЛЕ. Арсенал најубедливо, Атлетико и Лацио со по два гола предност, а Лајпциг минимално. Стефан Ристовски остана на клупа. Повеќе

Тактиката на Рома на Камп Ноу

Италијанските претставници во ЛШ ги добија најтешките можни противници на денешната ждрепка во Нион. Јуве налета на Реал, а Рома на Барса. Навивачите на Рома се отворија со разни шеги на своја сметка и тоа бајаги. Повеќе

Реприза на финалето од лани, Јувентус оди на Реал Мадрид

На денешната ждрепка во Нион беа извлечени четвртфиналните двојки за Лига на шампиони. На толку силни екипи, се знаеше дека ќе има некое финале пред финалето. Повеќе

На денешен ден падна најбрзиот гол во Лига на шампиони

Ретко кој го памети времето кога Реал Мадрид цели осум години не можеше да пројде во четвртфинале на Лига на шампиони. И само што се понадеваа ги снајде Рој Макај. Повеќе