таг: Белград

Малиот Лука кој спиел во кола, сега ќе игра во Реал Мадрид

Првиот голем трансфер во Европа бидна. Го направи Реал Мадрид, откако потпиша договор со српскиот репрезентативец од Ајнтрахт Франкфурт, Лука Јовиќ, шпиц кој сезонава растури во Лига Европа и Бундеслига. Повеќе

Калиниќ, Тевез, Рибери - до врвот на светот со сериозни деформитети

Приказните на српскиот кошаркар и аргентинскиот и француски фудбалер се многу инспиративни. За разлика од многу други, овие тројца никогаш не правеле трагедија од тоа што ги снашло во животот и ги оштетило за век векови. Напротив. Повеќе

Трол на месецот

Неколку дена пред гостувањето во Белград, фудбалскиот клуб Ливерпул се обратил до Партизан со барање да ги користат терените и сместувачкиот капацитет во нивниот модерен тренинг центар „Земунело“. Овие со широки раце прифатиле а кога Ливерпул дошол, на Јирген Клоп му дале дрес од Партизан со број 4 како алузија на четирите гола кој Ливерпул на „Енфилд“ ѝ ги даде на Црвена звезда - нивниот најголем ривал. Повеќе

Сензација во Белград, Црвена Звезда го совлада Ливерпул!

Белградска Црвена Звезда ја слави најголемата победа во клупската историја по европската титула во Бари, откако вечерва со два прекрасни гола на младиот центарфор Милан Павков го скроти европскиот вицешампион Ливерпул. Повеќе

Ѓердан Шаќири поради безбедност не патува со Ливерпул во Белград

Сагата меѓу навивачите од Србија и швајцарскиот фудбалски репрезентативец роден на Косово, продолжува. Односно медиумите неуморно ја продолжуваат. Повеќе

Статива на денот

Кога Јапонец ќе дојде во Белград. Повеќе

На Црвена звезда ѝ се запали автобусот додека славеше титула

На белградските „црвено-бели“ им преседна славјето откако по прекумерна употреба на пиротехника во отворениот автобус направија голем пожар. Повеќе

Најнасилното ривалство во фудбалот, Гробари и Делии

Вајс открија дека Гробари и Делии не се сакаат меѓу себе (до економијата било) и во таа чест одат до Белград да снимаат што се случува за време на „Вечно дерби“. Видео

Што го чека Арсенал во тунелот на Маракана

Неколку наши фудбалски репрезентативци кои во кариерата играа за Црвена звезда раскажуваа дека противничките фудбалери во подтрибинскиот простор на стадионот „Рајко Митиќ“ во Белград се бледи како крпа. Еве и зошто. Повеќе