таг: алексис санчез

Стани чичо да седне, мал си за тука

Алексис Санчез во епизодата “сакам да бидам наследник на Мурињо“. Повеќе

Алексис ги учи децата да не пијат и пушат, па го прашаа за Видал

29-годишниот фудбалер на Манчестер Јунајтед Алексис Санчез е повреден и паузата ја користи за добронамерни совети и дарувања на најмладите. Ама секогаш има незгодни прашања од нив. Повеќе

Малиот навивач кој цел живот ќе го памети гестот на Алексис Санчез

Иако пријателските средби често знаат да бидат неатрактивни и непосетени (ова повеќе е за кај нас), сепак кога ѕвездите на тимот ќе се јават на поканата од дома, одма е друго. Не го прави секој фудбалер ова што го направи фудбалерот на Манчестер Јунајтед. Повеќе

Алексис Санчез сфаќа дека не се јаде сè што лета

Просто нереално звучат информациите од англиските медиуми дека Алексис Санчез неколку пати ручал сам во базата на Јунајтед и дека уште не се привикнал на новиот клуб и соиграчи. Мурињо вика навивачите да го почекаат до следната сезона. Повеќе

Алексис Санчез е популарна дива која се докажува како голема загуба на пари

Откако му се приклучи на Манчестер Јунајтед исчезна, особено на настапот против Севиља во понижувачкиот пораз од ЛШ, типичен за играч кој го изгубил патот. Повеќе се разгледува неговото позирање со кучето на Инстаграм, отколку нивото на кое игра. Повеќе

Седум фудбалски моменти кои го одбележаа јануари

Манчестер Јунајтед, Арсенал, Ливерпул и Барселона направија по еден топ трансфер од кои ќе се очекува многу, Оман крена пехар, а серијата на Манчестер Сити без пораз не можеше да трае вечно. Повеќе

Во фудбалот влегол на 33 години, а сега зема 10 милиони фунти од еден трансфер

За преминот на Алексис Санчез во Манчестер Јунајтед се зборуваше две недели, а еден од главните херои на овој голем трансфер е аргентинскиот агент Фернандо Фелисевич. Повеќе

Нека му ја мисли Санчез со легендарната 7-ка

Поранешната ѕвезда на Барселона и Арсенал ќе има огромна одговорност во Манчестер Јунајтед. Ем поради името на клубот за кој потпиша, ем ради неговата енормно висока плата и ем поради бројот кој ќе му стои на грбот. Повеќе

Епската промоција на Санчез собра 3,5 милиони посети

Манчестер Јунајтед не можеше да направи појако видео со најновото засилување кое се вика Алексис Санчез. Само за еден ден има 3,5 милиони кликови и скоро 150.000 ретвитови. А и платата не му е лоша. Изнесува 600.000 фунти неделно, а тоа се 2,4 милиони месечно или 29 милиони годишно. Чилеанецот станува најплатен играч во историјата на Премиер лигата. Повеќе