таг: академија пандев

По само 30 секунди од трибините во Кратово се слушна ова

Што се вика уште не почнати, незагреани и се разбира без грешка на терен, бидејќи од мечот Силекс - Академија Пандев беа поминати само 30 секунди, некој веќе само тој знае како и зошто беше инспириран да го украси преносот на МТВ со збор кој ќе го чуете на крајот на видеото. Повеќе

Има надеж за нашиот фудбал

Не дека е добро што во Радовиш нема каде да тренира или можеби има некоја послаба понуда, како и тоа што не му се овозможува редовен превоз, сепак тука е многу битна желбата. Браво бе дете. Повеќе

Коментар на денот за маестралните македонски екипи во Европа

Откако Шкендија, Шкупи, Македонија Ѓорче Петров и Академија Пандев направија “дар мар“ уште во првото квалификациско коло за излез во Европа, а Шкендија синоќа загуби дома од Дуделанж од Луксембург и во ЛЕ, колегата Филе има добар предлог. Повеќе

Ѕвезди од Серија А и Премиер лига тренираат во Струмица

Академија Пандев денеска е во големо исчекување бидејќи ќе го дознае противникот за првиот историски европски настап. Во меѓувреме во нивната база пристигнаа две изненадувања од кои едниот има освоено ЛШ, а другиот скоро беше финалист во ЛЕ. Повеќе

Клубот кој го создаде Горан Пандев за младите и брат му

Налетавме на текст за Академија Пандев која 9 години по формирањето на академијата и 5 години откако има прв тим, успеа синоќа да го освои Купот на Македонија. Го објавил португалски сајт пред два месеци со помош на еден од дечките кои го работат macedonianfootball.com. Повеќе

Македонска фудбалска реалноста во два потега

Во 30-то коло од македонската лига паднаа два гола по два комични кикса кои заслужуваат истрага која ниту ќе се случи, ниту па некој ќе помисли да го помрдне газот да ја спроведе. Маалските турнири се сфаќаат посериозно од нашата бедна прва лига каде веќе и кравите во терените - ливади, знаат дека има пазар. Повеќе

Прекрасен гол на македонски бисер против Англија У19

Фудбалерите на Македонија до 19 години го играат квалификацискиот меч за Европското првенство У19 против Англија. Иако ги изгубивме сите шанси за пласман на турнирот во Финска летово, Јани Атанасов од Академија Пандев покажа зошто јавноста го смета за наш најталентиран фудбалер. Повеќе

Горан Пандев најави кампови, школи и ново Куп натпреварување со 144 екипи

Фудбалската приказна „Академија Пандев“ која почна пред 7 години се развива успешно и доста амбициозно. Спортскиот центар кој го гради Пандев ќе чини 4,6 милиони евра. 15 деца од таму се веќе репрезентативци. Повеќе

Малиот Трапановски по стапките на Пандев

Фудбалскиот колектив Академија Пандев од Струмица е на радарот на многу италијански клубови, особено по настапите на турнирот во Вијареџо. Кристијан Трапановски e на проба во Интер. Повеќе