Баерн на екскурзија на „Камп Ноу“, Левандовски и Барселона ќе играат Лига Европа

Откако пред мечот се дозна дека Барселона нема никакви шанси за пласман во осминафинале затоа што Интер рутински го совлада Плзен, Баерн Минхен полесно од очекувањата го освои „Камп Ноу“ и ја забележа шестата победа по ред над Барса. Наполи фуриозен, 73 минути за Елмас.

Македонскиот репрезентативец Елиф Елмас доби шанса како стартер на мечот со Ренџерс кој Наполи го доби со 3:0. Ова е неверојатен 12-ти триумф по ред за Наполитанците во сите натпреварувања, а во Лига на шампиони постигнаа верувале или не 20 гола на 5 меча.

Елиф Елмас играше 73 минути кога Спалети го замени со младиот Гаетано.

Атлетико Мадрид промаши пенал во 90+5' минута при резултат 2:2 кога Храдецки му одбрани на Јаник Караско и мечот заврши со реми.