таг: ветеран

Верон на 42 години игра како дете

Хуан Себастијан Верон е претседател и играч на аргентинскиот клуб Естудијантес кој се натпреварува во престижната Копа Либертадорес. Во синоќешниот триумф од 0:3 на гости против Барселона од Еквадор, Верон одигра 56 минути и намести еден гол. Повеќе

Годините се само бројка, египетскиот голман најдбро знае

Есам Ел-Хадари на африканскиот Куп на Нации бранеше на 5 меча: оствари 4 победи, 4 пати не прими гол, фати два пенала и го однесе Египет во финалето. А има 44 години. Повеќе

Зе Роберто дава евроголови на 42 години

Се сеќавате на неговите партии од Баерн Минхен. Во моментов има 42 години и игра за Палмеирас. И не само што игра и е капитен, туку е и најдобар играч на теренот. Против Санта Круз постигна еврогол. Повеќе

Што ти е старост во улога на Ти-Мек

Трејси МекГрејди беше суперѕвезда во НБА во раните '2000-ти кога даваше по 25-30 поени во просек за Орландо Меџик и Хјустон Рокетс. Викендов 36-годишниот Ти-Мек се појави на Ол-Стар мечот Селебрити и ја покажа разликата на младоста и староста. Повеќе

И на небо јас ќе одам само да те бодрам

90-годишниот Ерни Крауч го следел Арсенал дома и на гости од 1934. година, а починал пред мечот со Сандерленд изминатиот викенд. Повеќе