таг: ултимејт фајт

Конор конечно се враќа, одреден датумот кога ќе се бори

После бурата со Хабиб и неговите Дагестанци, лудиот Ирец сега има друг противник, кој го планира како отскочна даска за Хорхе Масвидал кој бара „да не го пуштаат тоа момче со него затворен во ринг, дека ќе го повреди“. Повеќе

Еуфоричен пречек на Хабиб Нурмагомедов во Дагестан

По 17-часовниот пат од САД до дома, Хабиб го пречекале еуфорично како да е избран нов претседател на кого му се поклонува целата земја. Човек што не знае што се случува кога би гледал од страна би мислел дека дошол некој чудотворец а не тепач од UFC. Повеќе

Ѕверот од камерунски каменолом кој стигна до врвот

„Не живеев, јас преживував“, вели Франсис Нгану, борецот од Камерун кој во рана младост изморен од каменоломот, решава да ризикува и да се проба во Париз од каде стигнува до врвот. Повеќе

Конор не се опаметил, го вика Мејведер да се пробаат во ММА

Ирскиот борец Конор МекГрегор упати отворена покана до американските боксери Флојд Мејведер и Пол Малињаџи да се борат по правилата на ММА, пренсува Boxing Scene. Повеќе

Мирко Филиповиќ го прашува Вандерлеј Силва дали мирно спие

По ремито во 2002-ра и бруталниот хај-кик нокаут во 2006-та Мирко Филиповиќ по трет пат во кариерата ќе се бори против неверојатниот Бразилец Вандерлеј Силва. Јапонската организација Ризин ги одлучи паровите на четвртфиналето од Светската Гранд При серија. Мирко и Вандерлеј, великаните на УФЦ ќе се судрат на 29 декември во Саитама Супера Арената во градот Саитама во Јапонија. Хрватот веќе опасно се спрема. Повеќе

Најнасилниот хулиган во Европа е од Варшава

Полските хулигани важат за едни од најопасните на континентот. Кога некоја екипа од оваа земја гостува во друга, полицијата знае дека ќе нема раат неколку дена. Билдаат, имаат сопствени кик-бокс клубови во кои се претвораат во прави животни и се страв и трепет за противниците. Повеќе

Валентина Шевченко - силната девојка од УФЦ светот

Повеќекратната шампионка во тајландски бокс реши да се проба во УФЦ каде пред неколку дена ја патосираше некогашната шампионка Холи Холм. Валентина Шевченко има три државјанства, живее во Перу и боксува насекаде низ светот. Повеќе

Конор МекГрегор се повлекува?

Како гром од ведро небо, на 90 дена до реваншот со Дијаз, ирскиот шампион на Твитер објави дека се повлекува така млад. Нема потврда од тренерот и менаџерите, а причините се бараат во неколку правци. Повеќе

Враќањето на Конор МекГрегор

Откако Нејт Диаз буквално го прекрши пред 2 недели, Ирецот чесно го призна поразот и со видео во кој има монолог од Роки Балбоа, најави враќање во рингот. Повеќе