таг: тетоважи

Последната и најскапа фаза од тетовирање лице: вадење тетоважа
Ноко, 10-годишната Јапонка што тетовира
Се плашел од тетоважи, го прашувал Дани Алвес дали боли, а сега е цел ишаран

Денешниот ден со право е посветен за најголемиот на сите времиња според многумина. Интересна е сторијата околу неговите тетоважи и како првпат решил да се црта. Повеќе

Работи што најмногу нервираат тату артисти
Што тетоважи одбиваат да прават луѓе што тетовираат
Легендарниот фудбалер на Ливерпул се занимава со чистење канализации

Навивачите на „Енфилд Роуд“ никогаш нема да го заборават стоперот кој важеше за еден од најпожртвуваните борци на теренот. За жал, рано прекина со фудбалот, ја заврши кариерата и се занимава со други нешта. Повеќе

Тетоважи веќе не се во мода, има фудбалери кои ги бришат

Еден од подобрите фудбалери на Челси сезонава, и англиски репрезентативец, Рос Баркли вели дека му здосадиле тетоважите, не му биле веќе интересни и дека како созреан човек решил да ги отстрани од себе. Повеќе

Кинезите забранија тетоважи во репрезентација

Владата на најмногубројната земја на светот издала налог со четири принципи за високо-морално однесување во јавност. Ќе се црташ по раце и нозе ама ќе носиш долги ракави и завои. Повеќе

Џеф Голдблум оценува тетоважи со ликот на Џеф Голдблум