таг: стефан ристовски

И Стефан Ристовски дел од хаосот во Спортинг

Претседателот на клубот од Лисабон на својот Фејсбук објави дека суспендира 19 првотимци поради тоа што не ги прифатиле неговите критики за слабите игри и му вратиле со потпишано соопштение. Повеќе

Спортинг по 120 минути стигна до четвртфинале

Стефан Ристовски од клупа ја следеше драмата во Чешка која можеше да ја решат во 90-та минута ако Бас Дост не промашеше пенал. Лацио се извади за ремито во Рим, а во следна фаза патуваат и Атлетико Мадрид, Марсеј и Лајпциг. Повеќе

Ристовски оди понатаму со Спортинг, Лацио ја демолираше Стеауа

По убедливиот триумф на гости против Астана, Спортинг Лисабон вечерва ремизираше 3:3 против тимот од Казахстан и оди во осминафиналето на Лига Европа. Нашиот репрезентативец одигра одлични 90 минути. Повеќе

Соиграчот на Ристовски од Спортинг кој игра ФИФА уличен фудбал

Тимот од Лисабон кој сериозно конкурира за титула после долги години во Португалија, синоќа направи голем чекор кон осминафиналето во Лига Европа. Губеа 1:0 па со 1:3 ја совладаа Астана пред реваншот за седум дена. За време на мечот аргентинското крило Маркос Акуња си играше со противниците. Повеќе

Бомбата на Ристовски со која можеше да го торпедира Порто

Фудбалерите на Спортинг ја загубија првата полуфинална пресметка во Купот на големото дерби против Порто, а една од најубавите прилики на средбата ја имаше Стефан Ристовски кој за малку ќе постигнеше голчиште против легендарниот Касиљас, кој изгледа како да ја допре со прсти. Повеќе

За што се замерија ѕвездата на Спортинг и Стефан Ристовски?

Холандскиот репрезентативец и најдобар стрелец на Спортинг Лисабон, Бас Дост по мечот од Купот против Кова Пиедаде каде „Лавовите“ едвај победија 1:2, влезе во вербален дуел со десниот бек на македонската репрезентација. Повеќе

Спортинг во четвртфинале, асистенција на одличниот Ристовски

По настапите во Лига на шампиони за кои доби огромни пофалби, македонскиот репрезентативец се покажа во доста добро светло и во Купот на Португалија и целосно ја оправда довербата кај Жорге Жесус. Повеќе

Како Стефан Ристовски изгази против Јуве

Португалскиот печат и навивачите на Спортинг се истурија од позитивни критики за дебито на Ристовски во ЛШ. Бекот на македонската репрезентација во вторникот истрчал 10 километри, а за тие што не го следеа мечот, сега можат да се уверат колку добро играл. Португалците направија видео само со него. Стефан се надминал себе си, Манџукиќ не мрдна. Повеќе

Ristovski was fucking amazing

Македонскиот репрезентативец Стефан Ристовски имаше фантастично деби во Лига на шампиони. Доби шанса против Јувентус и ја искористи максимално добро, а Португалците на Твитер го посипаа со позитивни критики.  Повеќе