таг: шекил о'нил

Како изгледаа Шек, Кајри Ирвинг и други НБА ѕвезди во филмот Uncle Drew

Без многу голема помпа филмот во кој играат едни од најголемите легенди од НБА „си вози“ ширум Америка и Канада. Во Европа не постигна значаен успех но вреди да се изгледа. Од неколку причини вреди. Повеќе

Шекил О'Нил, најголемиот човек во адвертајзингот
Не е мастика за Шек

За време на паузата од мечот Кавалирс - Визардс, Шекил О’Нил потсети дека е природен и кога снима камера и кога не снима. Повеќе

Ферги, па не ти е химната балада за додворување на шанк

Популарната американска пејачка, добитничка на Греми во минатото, Ферги ја испеа химната на САД пред почетокот на Мечот на сите ѕвезди во НБА. Коментарите за настапот уште не стивнуваат. Повеќе

Судирот на џиновите, приказната за нетрпението меѓу Шек и Дејвид Робинсон
Најјакото видео со Шекил О’Нил кое никогаш не старее

Во НБА играше цели 19 години за 6 тима и важи за еден од најдобрите центри кои оваа лига ги видела. Немаше средба а Шек да не направи потег што ќе го одбележи мечот. Така беше и во Орландо и во ЛА Лејкерс и во Мајами и во Феникс. Повеќе

Фил Џексон, Шекил О`Нил и првата средба со марихуана

Легендарниот тренер и легендарниот центар се нераскинлив дел од историјата на Лос Анџелес Лејкерс, кој во НБА лигата ги одбележа првите години од новиот милениум. Нивната прва средба била необична, со чуден мирис, ама славен крај. Повеќе

Шек ги одбра Топ5 најсмешните потези во НБА

"Shaqtin' a fool" се вика неделниот сегмент кој се дава на телевизиското шоу Inside the NBA. Во него Шекил ги прикажува најсмешните инсерти од одиграните натпревари. О’Нил пред почетокот на плејофот ги прогласи петте најсмешни потези во НБА сезонава. Повеќе

Реакцијата на Шек кога дозна дека Леброн го надминал

На дуелот на неговиот Кливленд против Чикаго, Леброн Џејмс постигна 26 поени и стигна до бројката од вкупно 28.599, три повеќе од Шекил на вечната листа и сега е седми. Повеќе