таг: патрис евра

Евра запеа хит на Оливер Драгоевиќ

Не е лесно да се оди на млади години во пензија. Патрис Евра веќе не знае како да го помине слободното време, па откако даде интервју за хрватски медиум, му посвети песна на поранешниот колега од Јуве, Марио Манџукиќ.  Повеќе

Како Патрис Евра потпишал со Манчестер благодарение на пилешко месо

Еден од најдобрите француски леви бекови на сите времиња, Патрис Евра во вторник објави дека ја завршува својата богата фудбалска кариера, а неговото име е поврзано со многу дешавки. Повеќе

Патрис Евра прави што му душа сака

Одигра пет натпревари за Вест Хем и во јуни стана слободен играч, а вчера соопшти дека се повлекува од фудбалот. Во последно време Евра повеќе го има на Инстаграм, отколку на терен. 20 години кариера, 15 трофеи со Манчестер, 5 со Јуве. Евра има еден куп евра, а и слобода да го живее животот како што сака на тие “мачни“ денови за 38 годишен пензионер. Повеќе

Видео кое Евра не требал да го објави

Ако фатите да го разгледувате Инстаграм профилот на Патрис Евра ќе наидете на 300 глупоштини. Беше смешен и интересен повеќе пати, ама повеќе не е. На таа пара што ја направи од фудбалот, 1000% има што друго да прави како млад пензионер. Повеќе

Страшниот гол на Евра на кој се израдува и голманот

На реваншот од четвртфиналето од Лига на шампиони меѓу Баерн и Манчестер, Патрис Евра во 57’ минута даде страобален гол кој во еден момент изгледаше дека го прослави и Мануел Ноер. Повеќе

Евра доби порака од навивачите на Марсеј

Откако грубо со нога удри еден навивач на тимот за кој игра, Патрис Евра на денешниот меч Марсеј - Каен (5-0) доби ’пригодна’ порака. Повеќе

Како Евра вежба нозе во теретана

Мајагерито на Патрис Евра врз навивачот на Марсеј е вежбана работа, така да си знаете и тоа ептен добро извежбана. Добро што инцидентот помина со само еден удар. Повеќе

Евра се степа со своите навивачи на гостински терен

Навивачите на Марсеј гневни на лошите игри на својот тим ги нападнаа играчите на загревањето пред мечот со Виторија Гимараеш. Повеќе

Реал, Удинезе, Келти - Непознатости од младоста на Тиери Анри
Приказна за фудбалскиот пат на Тити

Еден од најдобрите фудбалери на сите времиња поминал долг пат за да стигне до вечната листа на легенди кои никогаш нема да се заборават. Повеќе